MojAndroid

Už minulý rok zaujala množstvo používateľov spolupráca spoločností Xiaomi a Google. Výsledkom bol Android One smartfón Xiaomi Mi A1. Ten sa po svojej hardvérovej stránke nelíšil od vopred predstaveného modelu Xiaomi Mi 5X, ktorý ponúkal tradične nadstavbu MIUI. Čo je to vlastne Android One smartfón? Dočkáme sa novej generácie aj z dielne Xiaomi?

Náš tip
Vieme, koľko bude stáť pripravovaný smartfón Xiaomi Mi 7
Náš tip
Xiaomi Mi A1: Navonok Xiaomi, vo vnútri Pixel? | RECENZIA

Xiaomi Mi A2 (Android One)

Android One je program spoločnosti Google, ktorý zahŕňa bohatú softvérovú podporu pre zariadenia od rôznych výrobcov. Nejde len o spomínaný model Mi A1, členmi programu sú napríklad aj nové smartfóny značky Nokia či ďalšie zariadenia. Tieto smartfóny obvykle neobsahujú nadstavbu od výrobcu, ale čistý Android priamo tak, ako ho vytvoril Google. Hlavným lákadlom je však podpora po stránke operačného systému a tiež bezpečnostných aktualizácií.

Smartfón Xiaomi Mi 6X.

Minulý rok sme mohli byť svedkami akejsi reinkarnácie modelu Mi 5X, ktorý sa premenil práve na populárny Android One smartfón. Aktuálne už bola oficiálne predstavená štandardná verzia – nová generácia smartfónu Xiaomi Mi 6X. Tá prináša trendový dizajn, displej s pomerom strán 18:9, kovový dizajn, výkonný procesor Qualcomm Snapdragon 660 a systém Android 8.1 Oreo spolu s nadstavbou od výrobcu vo verzii MIUI 9.5.

Náš tip
Čo očakávať od Google I/O 2018

Práve z tohto modelu by mala vychádzať nadchádzajúca generácia Android One smartfónu pod značkou Xiaomi. Smartfón by mohol niesť názov práve Xiaomi Mi A2. Podľa predošlých predpokladov by malo ísť opäť o totožné zariadenie po stránke hardvéru, softvérový kabát však bude prezlečený za Android Oreo vo svojej podobe bez nadstavby. Prijali by ste ďalšiu generáciu Android One smartfónu od Xiaomi? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Xiaomi Mi A2: Privítali by ste nový Android One smartfón? | ANKETA

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...
7.5.2018
Zdroj: gsmarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+