MojAndroid

Populárny, cenovo dostupný smartfón s názvom Xiaomi Mi A1 sa konečne dočkal aktualizácie na systém Android 8.1 Oreo. Nechýba ani vylepšenie bezpečnosti, a tak spolu so softvérovou aktualizáciu prichádza aj júlový bezpečnostný balíček pre zraniteľnosti systému Android. Táto aktualizácia nasleduje nepríjemnú udalosť, ktorá v prípade aktualizovania niektorým používateľom vymazala históriu SMS správ. To by v tomto prípade už nemalo nastať.

Náš tip
Xiaomi Mi A1: Navonok Xiaomi, vo vnútri Pixel? | RECENZIA

Xiaomi Mi A1 | Android 8.1 Oreo

Model Xiaomi Mi A1 vznikol v spolupráci spoločností Xiaomi a Google, pričom je tiež zaradený do programu Android One. To značí pravidelné a obvykle aj rýchle aktualizácie. Hoci verziu Android 8.0 Oreo dostal smartfón pomerne skoro, ešte koncom minulého roka, na verziu 8.1 bolo potrebné čakať o čosi dlhšie. Aktualizácia má veľkosť 467 MB a prináša firmvér s označením OPM1.171019.026.V9.6.4.0.ODHMIFE. V prípade, že ste dostali spomínanú aktualizáciu na Android 8.1, ktorá chybou vymazala históriu SMS správ, takisto dostanete opravnú aktualizáciu, jej veľkosť však bude 1,15 GB.

Náš tip
AKCIA: Zakúpte si novinku Xiaomi Mi 8 za cenu pod 400 EUR na GearBeste! | KUPÓN
Náš tip
MIUI 10 Global Beta 8.7.12 je dostupný pre 21 Xiaomi zariadení + ODKAZY NA STIAHNUTIE

Aktualizácia je aktuálne v distribúcii a môže ešte niekoľko dní trvať, kým dorazí ku všetkým používateľom. Na náš redakčný smartfón Xiaomi Mi A1 zatiaľ aktualizácia nedorazila a stále máme k dispozícii systém Android 8.0 Oreo a májovú bezpečnostnú aktualizáciu. Ak ste už aktualizáciu dostali, neváhajte sa s touto informáciu podeliť v diskusii nižšie.

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
17.7.2018
Zdroj: gsmarena.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+