MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria: Nenápadný silák

Podnadpis už asi dáva tušiť, ako na tom je Xiaomi Mi 9T s batériou. Pri kapacite 4000 mAh, použití úsporného procesora a AMOLED displeja by sme očakávali nadštandardné výsledky. A to sa potvrdilo. Znovu platí, že kapacita batérie nie je všetko. V tomto prípade je tých 4000 mAh využitých naplno.

Jedinú menšiu výhradu by som mal k o niečo rýchlejšiemu vybíjaniu zariadenia v noci, keď je displej vypnutý. Za približne 6 hodín klesla batéria o 6 percent. Jasné, nie je to veľa, ale na trhu sú aj zariadenia, ktoré sú v tomto smere lepšie.

Xiaomi Mi 9T

Vrátim sa späť k výdrži. Po klasickom dni mi stav batérie ukazuje ešte okolo 40 – 50 percent, čo je skvelá hodnota. Treba mať na pamäti, že ja patrím medzi používateľov, ktorí s telefónom často niečo robia. Navyše počas testovania som v ňom mal svoju kartu, stále bol pripojený na mobilných dátach a Wi-Fi, dokonca som riešil pracovné veci. Tento výsledok je tak vysoko nadpriemerný.

Pre mňa je základom dobrého smartfónu bezproblémová denná výdrž aj pri silnejšom zaťažení. Deň s Mi 9T zvládnete aj v prípade, že si neodpustíte aj nejakú tú hru, navigáciu či fotenie počas slnečného dňa. Stále vám večer zostane dostatok energie.

Xiaomi Mi 9T

Menej náročný používateľ by sa kľudne s výdržou mohol dostať aj na vyše dvoch dní. Oproti Xiaomi Mi 9 s 3300 mAh batériou ide o poriadne vylepšenie. Aj keď musím uznať, že ani vlajková loď od Xiaomi na tom nie je s výdržou vôbec zle.

Chýbať samozrejme nesmie ani rýchle nabíjanie. V tomto prípade ide o nabíjanie s výkonom 18 W, čomu je prispôsobený aj nabíjací adaptér v balení. Počas testovania som nameral tieto hodnoty:

 • 15 min: 23 %
 • 30 min: 41 %
 • 45 min: 62 %
 • 60 min: 81 %
 • celkové nabitie: 1:37 hod.

Záverečné hodnotenie

Xiaomi Mi 9T patrí medzi smartfóny, ktoré som si počas testovania obľúbil najviac. Vzhľadom na veľmi príjemnú cenu sa nedostatky hľadajú len veľmi ťažko. Keby som mal nejaké spomenúť, asi by som chvíľu rozmýšľal. Trochu sklamaním je možno chýbajúci slot na microSD kartu. Vodeodolnosť pri tejto cene neočakávam, aj keď by potešila. Rovnako by potešili stereo reproduktory, avšak okrem nich je na tom multimediálne nový Xiaomi Mi 9T výborne.

Naopak, čo sa dobrých vlastností týka, poteší kvalitné spracovanie a veľmi atraktívny dizajn. Za zmienku stojí pekný displej s integrovaným skenerom odtlačkov prstov a bez výrezu. Páči sa mi aj celkom kvalitný fotoaparát, hlavne ultra-širokouhlý snímač, ktorý je čoraz žiadanejší. Cena na Slovensku sa pohybuje na úrovni okolo 350 eur, no z Číny ho objednáte kľudne aj o stovku lacnejšie.

8.2

Xiaomi Mi 9T

Odľahčená vlajková loď čínskej spoločnosti, ktorá ponúka veľmi zaujímavú výbavu. Displej je veľmi pekný, navyše so skenerom odtlačkov, ktorý funguje výborne. Neobsahuje žiadny výrez, selfie fotoaparát je skrytý vo vysúvacom mechanizme. Ďalšou výhodou je výborná výdrž a poteší aj FM rádio. Oproti klasickej Mi 9 je síce použitý slabší procesor, no nachádza sa tu 3,5 mm audio jack.

zobraziť celú recenziu
80 %
Konštrukcia a dizajn
80 %
Displej
80 %
Výkon
80 %
Výdrž batérie
90 %
Cena
80 %
Fotoaparát

 • Cena
 • Kvalita spracovania
 • Výborná výdrž
 • Pekný displej bez výrezu

 • Chýba vodeodolnosť
 • Čistý Android by mu sedel lepšie
 • Absencia pamäťových kariet

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+