MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Systém: MIUI v plnej kráse

Keďže Xiaomi Mi 9T je nový model, obsahuje aj zatiaľ najnovší operačný systém Android vo verzii 9.0 Pie. Ten je prekrytý vydarenou používateľskou nadstavbou MIUI, priamo od Xiaomi. Nadstavba je to mohutná a mení vzhľad klasického Androidu na nepoznanie. Výhodou je, že obsahuje množstvo užitočných a šikovných nastavení a aj dizajn používateľského rozhrania je atraktívny.

Xiaomi Mi 9T

Príkladná je aj jej optimalizácia. Xiaomi jendoducho vie, ako sa to robí. Osobne som síce zástancom čistého Androidu, no zvládnem používať aj MIUI. Nechýba možnosť ovládať systém gestami. Gestom potiahnutia prsta zdola nahor sa dostanete na domovskú obrazovku. Pokiaľ prst na displeji podržíte, zobrazí sa vám menu naposledy spustených aplikácií. Posunutím zľava doprava alebo naopak sa vrátite o krok späť. Pokiaľ prst podržíte, môžete rýchlo prepínať medzi naposledy spustenými aplikáciami. Pri zapnutí tohto druhu ovládania vás smartfón najskôr všetko pekne naučí.

Všade samé vylepšenie

Ako sme si už pri Xiaomi smartfónoch zvykli, nechýba nahrávanie displeja či zobrazenie dvoch aplikácií naraz. Na malom displeji smartfónu to síce nie je nijako pohodlné, ale niekomu sa to môže hodiť. Klasikou je už možnosť meniť témy.

Xiaomi Mi 9T

Systém multitaskingu je oproti konkurencii v MIUI iný. Spustené aplikácie sú rozdelené do akýchsi dvojíc. Príde mi to trochu nepohodlné a musel som si na to zvykať. Avšak pravdou je, že to vyzerá veľmi dobre.

Xiaomi Mi 9T

Obľúbenou funkciou je možnosť prehodiť prostredie do čiernej farby a nechýba ani v nadstavbe MIUI. Keďže Xiaomi Mi 9T obsahuje OLED displej, viete tým aj výrazne ušetriť dôležité percentá batérie.

Multimédiá: Ešte stereo reproduktory a bolo by to dokonalé

Oproti klasickému Xiaomi Mi 9 je na tom multimediálne táto menej výkonná verzia lepšie. Aktuálnej vlajkovej lodi sme vyčítali absenciu FM rádia a aj 3,5 mm audio jacku. Obidva tieto nedostatky novinka rieši, čo môže byť pre niekoho rozhodujúcim faktorom.

Ďalšou výhodou môže byť aj displej bez výrezu, na ktorom bude sledovanie videí či iného multimediálneho obsahu pohodlnejšie. Jediným multimediálnym nedostatkom tak zostáva slabší procesor. V praxi je to však absolútne nepodstatné, pretože Xiaomi Mi 9T zvládne všetky multimediálne úkony hravo a s výkonovou rezervou.

Xiaomi Mi 9T

Keby mal tento smartfón ešte druhý reproduktor, išlo by o ideálne multimediálne zariadenie. Ale ani ten jeden na tom nie je vôbec zle. Nepatrí síce medzi tie najlepšie, no kvalitou a ani maximálnou hlasitosťou neurazí.

V nastaveniach som narazil na veľmi zaujímavé úpravy zvuku zo slúchadiel. Nakalibrovať si tu môžete tlačidlá a nechýba ani ekvalizér. Tiež si môžete zvoliť typ slúchadiel, ktoré ste k smartfónu pripojili. Na výber je z týchto možností:

  • bežné slúchadlá
  • bežné špunty
  • každý model Xiaomi slúchadiel

Zvukové nastavenia sa automaticky upravia na najlepšie možné pre konkrétny typ slúchadiel. Výborná vec.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+