MojAndroid

Xiaomi Mi 9 je tohtoročnou vlajkovou loďou od čínskeho výrobcu z veľmi populárneho modelového radu. Už dávnejšie sa šepkalo o tom, že práve tento smartfón čoskoro obdrží update na Android 10, ktorý doplní nadstavba MIUI 11. Už tomu tak nie je iba v domovskej Číne, ale aktualizácia dorazila už aj na Slovensko.

Vlajková loď obdržala Android 10 s novým MIUI

Aktualizáciu sme dostali v pondelok, 4. novembra pred jedenástou hodinou večer. Upozornil nás na ňu samotný telefón a ukázal nám, čo update prináša. V prvom rade bude systém lepšie optimalizovaný na používanie so škálovaním “na celú obrazovku”.

android 10 na xiaomi mi 9 aktualizácia

Funkcie, ktoré zaručene potešia

Konečne bola pridaná aj podpora pre “Always-on displej”. V tomto prípade je v systéme dostupných hneď niekoľko tém pre túto funkcionalitu. Pridaný bol aj inteligentný budík, ktorý vyberie melódiu podľa obdobia v roku alebo podľa aktuálneho počasia. Mi Share potom umožní rýchly prenos súborov medzi jednotlivými zariadeniami.

Poteší možnosť tlačiť dokumenty s bezdrôtovou tlačiarňou a ďalšie vizuálne zmeny, ktoré sa uplatnili predovšetkým na domovskej obrazovke a v samotných nastaveniach smartfónu. Okrem iného však nesmie chýbať najnovší Android 10 s aktualizovanou bezpečnostnou záplatou, ktorá pripadá k 1. októbru 2019. Aktualizácia je veľká 2,3 GB a podobne ako nás, aj vás by mal na ňu upozorniť sám telefón.

Pokiaľ by ste túto aktualizáciu dostali už aj vy, určite nám dajte o tom vedieť v komentároch nižšie. Aktualizované budú čoskoro aj ďalšie populárne modely tohto výrobcu.

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
9.11.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+