MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria: Rýchlo nabijete, pomaly vybijete

Výrobca Xiaomi zvykne do strednej a nižšej strednej triedy osádzať čo najväčšie akumulátory. V prípade modelu Mi 8 Lite sme mali dočinenia s batériou s kapacitou 3350 mAh. Nie je to teda žiaden obor, no vôbec nám to nevadilo.

Na jedno nabitie sa nám podarilo dosiahnuť aj dva dni menej náročného používania. Vyťaženie na maximum položilo batériu približne po jednom dni a pár hodinách. Screen-on-time sa pohyboval nad hranicou 6 hodín, nabíjanie nezabralo viacej ako dve. Je to hlavne vďaka nabíjačke, ktorá podporuje QuickCharge 3.0.

Celkovo sme boli s výdržou spokojní, osobne sme ale od Xiaomi čakali trochu viacej. To však vôbec nevadí, pretože rýchle nabíjanie je skvelým prekvapením.

Xiaomi Mi 8 Lite: Záverečné hodnotenie

Nový počin čínskeho giganta ako odľahčená verzia vydarenej vlajkovej lode nás naozaj prekvapil. Jeho kvalitné spracovanie a efektný dizajn spolu tvoria luxusný dojem. Displej má krásne farby a vôbec nám nevadil jeho výrez. Skener odtlačkov prstov je rovnako rýchly ako celý smartfón. Jeho výkon vyhovie aj náročnejším.

Systém telefónu a jeho prepracovaná nadstavba MIUI 10 v nás zanechala dobré dojmy a na jej používanie sme si rýchlo zvykli. Fotoaparát ponúka v spolupráci s umelou inteligenciou veľmi dobré výsledky a určite nesklame. Konektivita stráca na absencii NFC a audiojacku, poteší dual SIM. Batéria na záver nesklamala, naopak potešila rýchlym nabíjaním.

Smartfón svojím dizajnom útočí na mladých zákazníkov a my si myslíme, že jeho kúpu neoľutujú. Rovnako tak by ju mali zvážiť aj tí, ktorí hľadajú pekný a spoľahlivý smartfón, s ktorým sa im bude dobre pracovať. Na svoju cenu Xiaomi Mi 8 Lite naozaj ponúka veľa dobrých argumentov, prečo by ste si ho mali zadovážiť.

Za zapožičanie telefónu ďakujeme oficiálnemu e-shopu mi-store.sk, kde si Xiaomi Mi 8 Lite môžete kúpiť za skvelú cenu 259 EUR.

7.7

Xiaomi Mi 8 Lite

Xiaomi Mi 8 Lite ako odľahčená verzia vydarenej vlajkovej lode nás naozaj prekvapil. Kvalitné spracovanie spolu s efektným dizajnom tvoria naozaj luxusný dojem. Displej sa výrobcovi podaril a jeho farby sú naozaj pekné a živé. Výkon tu bude stačiť aj náročnejším. Prepracovaná nadstavba MIUI 10 v nás zanechala veľmi dobré dojmy. Fotoaparát takisto nesklame, dokopy sa dokonca dal s umelou inteligenciou. Zamrzí absencia NFC a audiojacku, naopak poteší dual SIM, i keď len hybridný. Nakoniec ani batéria nie je najhoršia, poteší rýchlonabíjanie QuickCharge 3.0.zobraziť celú recenziu
80 %
Konštrukcia a dizajn
80 %
Displej
70 %
Výkon
70 %
Výdrž batérie
80 %
Cena
80 %
Fotoaparát

  • fotoaparát s umelou inteligenciou
  • USB-C Quickcharge 3.0
  • kvalitná a luxusná konštrukcia

  • chýba audiojack
  • bez NFC
7.12.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+