MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Fotoaparát: Umelá inteligencia sa udomácnila v strednej triede

Na rozdiel od reproduktoru, pri fotoaparátoch Xiaomi nezaváhalo. Oba sú vyzbrojené umelou inteligenciou a vyrobilo ich Sony. Vzadu sa nachádza duálny snímač s rozlíšením 12 Mpix (Sony IMX363 s 1,4 µm pixelmi a clonou f/1.9) a 5 Mpix (Samsung S5K5E8 s 1,12 µm pixelmi).

Zvláda natočiť video až v 4K rozlíšení alebo vo Full HD so 60 snímkami za sekundu. Aplikácia fotoaparátu je krásne prehľadná, ponúka aj manuálny režim. Zaujímavé je pomenovanie portrétneho režimu, ktorý tu nájdete pod menom “Na výšku”. Hore sa nachádza prepínanie umelej inteligencie a ďalšie rýchle voľby. Tlačidlo zapnutia prednej kamery je umiestnené vzorne hneď vedľa spúšte.

xiaomi mi 8 lite recenzia

Výsledky sú naozaj super. Fotky majú sýte farby, sú pekne zaostrené a nič im nechýba. Vtipná je napríklad funkcia, keď nám smartfón rozpoznal jedlo a rastlinu. Na základe použitej umelej inteligencie dokáže potom fotoaparát upraviť a nastaviť niektoré hodnoty tak, aby boli výsledky čo najlepšie. Môžete sa aj sami presvedčiť, či sa mu to podarilo, my sme boli s výsledkami veľmi spokojní.

Pre porovnanie sme pár fotografií zhotovili dvojmo. Tá naľavo je odfotená bez umelej inteligencie, pri tej pravej sme ju zapli. Porovnajte si sami, či AI urobilo dobrú prácu.

Predná kamera je len jedna. Zato má až 24 Mpix (Sony IMX576 a pixely majú 1,8 µm). Softvérovo zvláda nielen beauty mód (ktorý sme pri prvej možnosti vypli), ale aj bokeh efekt. Skúšali sme ho aj s viacerými osobami v zábere a výsledky nie sú na zahodenie. Video zvládne až vo Full HD.

Konektivita: Jack nie je jediná chýbajúca vec

Z hľadiska konektivity je tento počin Xiaomi obstojný. Okrem takých obyčajných, priam až nevyhnutných vecí ako Wi-Fi, GPS alebo LTE ponúka aj Bluetooth vo verzii 5.0. Potešila prítomnosť funkcie USB OTG cez USB-C konektor. Berieme to ako malé odškodné za chýbajúci audiojack.

Za čo však odškodné nedostaneme je NFC. Aj to Mi 8 Lite chýba. Zamrzí to v prípade, ak ste mali v pláne očariť týmto fešákom aj predavačku v obchode. Bohužiaľ, nezaplatíte ním. A na záver smutného príbehu sa môžete rozlúčiť aj s infraportom. Prečo ho môžu dostať lacnejšie i drahšie modely a tento ho nedostane? Tomuto ťahu Xiaomi sme tak trochu neporozumeli.

Volania, SMS-ky či dáta tu bežali bez problémov. Všetko je tu rýchle (vrátane míňania dátového balíčka) a na kvalitu hovoru sa nikto nesťažoval. Ani reprodukcia nebola zlá, postaral sa o ňu malý reproduktor vo výreze. Po stránke konektivity to už teda Xiaomi mohlo dotiahnuť ku dokonalosti, no nie je to také zlé.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

7.12.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+