MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej: Tisíc dôvodov pokochať sa

Prednej strane Xiaomi Mi 8 Lite dominuje 6,26-palcový displej s rozlíšením 1080 x 2280 bodov. Ten má pomer strán 19:9 a v hornej časti obsahuje neveľký výrez. Technológia IPS je jedným z mála “Lite” prvkov na displeji a smartfóne celkovo.

Farby sú veľmi kontrastné a pekné, dali by sa aj opísať aj ako živé. Prekvapila čierna, ktorá bola aj v tme veľmi tmavá, skoro ako pri technológii AMOLED. Na displej bola jednoducho radosť pozerať. Rozlíšenie je viac ako dostatočné, pozorovacie uhly sú tiež nadpriemerne dobré.

Chválime aj ohromujúci rozsah jasu, ktorý nás prekvapil. Jeho maximum a minimum naozaj zachádzajú do extrémov, takže vyhovie na priamom slnku rovnako ako v noci. K nočnému čítaniu sa pripája aj Filter modrého svetla, ktorý funguje podľa predpokladov.

Ak si to všetko zhrnieme, displej Xiaomi Mi 8 Lite sa naozaj podaril. Veľké výhrady nemáme ani voči výrezu. Regulácia jasu a jeho rozsah boli príjemným prekvapením a spolu s peknými farbami môže byť tento displej jedným z argumentov, prečo si tento smartfón kúpiť.

Výkon a pamäť: Nezapotí sa len tak ľahko

Mi 8 Lite sa vyrába až v troch pamäťových verziách. Nám sa do rúk dostala “najslabšia” z nich. Procesor sa však nelíši, takže aj my sme mali dočinenia so Snapdragonom 660 od Qualcommu. Je osemjadrový s taktom 4 x 2,2 GHz a 4 x 1,8 GHz. O grafiku sa stará Adreno 512.

Ak sa na to pozrieme papierovo, Snapdragon 660 určite nie je žiaden nadupaný kúsok, ktorý by do vrecka strčil všetkých konkurentov. Z praxe však vieme, že jeho použitie výrobcom nebolo žiadnou chybou. Telefón bežal po celý čas testovania úplne bez problémov, nezahrial ho ani multitasking. Svoj podiel na tom určite majú aj 4 GB RAM.

Úložisko s kapacitou 64 GB nám po prvom zapnutí ponúklo 49 gigabajtov. Z úbytku treba obviniť nadstavbu, ku ktorej sa ešte dostaneme. Aj tak je to stále dosť, najmä ak máte k dispozícii možnosť SD karty. Počas celého testovania sa nám nepodarilo Mi 8 Lite nijako zaskočiť. Celkový výkon je viac než dobrý, takže si ho môžu užiť aj stredne nároční hráči hier.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

7.12.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+