MojAndroid

Nie všetko, čo sa leskne, je zlato. Takto môžeme opísať Xiaomi Mi 8 Explorer Edition po najnovších zisteniach. Tie tvrdia, že viditeľné časti pod jeho priehľadným zadným krytom údajne nie sú pravé komponenty základnej dosky.

Náš tip
Zobrazuje Xiaomi Mi 8 Explorer Edition skutočné vnútorné komponenty? | ANKETA

Pochybnosti nastali od samého začiatku

V máji čínsky gigant Xiaomi uchvátil internet svojim nadchádzajúcim modelom, ktorý mal priniesť pohľad na samotné komponenty pomocou priehľadného skla na zadnej časti telefónu. Už vtedy ale boli pochybnosti o tom, či komponenty, ktoré vidime, sú naozaj skutočné časti základnej dosky. Na Twitter sa však objavili pochybnosti, ktoré jemne vyvrátili tvrdenia spoločnosti Xiaomi. Používateľ tu uverejnil fotografie údajných vnútorných častí, ktoré sa nezdajú byť viac, ako kozmetická doska na pokrytie skutočných vnútorných častí telefónu.

Zrejme nič viac, ako ilúzia

Ak tieto diely sú naozaj len kozmetickou dekoráciou na pokrytie pravých vnútorností, tak zrejme sa Xiaomi rozhodlo pre vytvorenie optickej ilúzie s 3D komponentami, aby vyzerali čo najviac dôveryhodne.

Xiaomi na vtedajšie špekulácie odpovedalo jasne a stručne: “Priehľadná zadná časť Xiaomi Mi 8 Explorer Edition je skutočne vyrobená z priehľadného skla a nie je pod ním nálepka s obrazom komponentov. Súčiastky, ktoré vidíte na hornej časti sú súčasťou skutočnej dosky.”

Zdá sa, že je to technicky stále pravda. Telefón je v skutočnosti priehľadný a môžeme vidieť vnútorné časti, ktoré môžu byť dokonca štylizované podľa pravých obvodov. Nuž, na základe obrázkov je však pravdepodobnejšie, že pôjde len o kozmetický obvod.

2.8.2018
Zdroj: The Verge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+