MojAndroid

Už tradične sa u každej vlajkovej lodi výrobcov smartfónov očakáva ako uspeje v komplexnom teste fotoaparátu odborníkov z DxOMark. Neinak tomu je aj u modelov od čínskej spoločnosti Xiaomi, ktoré sa pohybujú vo vyšších cenových reláciách. Model Xiaomi Mi MIX 2S nedávno dosiahol v teste DxOMark celkové výborné skóre 97 bodov, čo bol oproti minulým modelom značky značný úspech. Najnovší Xiaomi Mi 8 posúva hranice ešte o niečo ďalej. V hĺbkovom teste tento model dosiahol celkové skóre 99 bodov, za čo mu patrí aktuálne 5. miesto spoločne so Samsung Galaxy S9+. Z pohľadu kvality fotografií ho dokonca prekonal.

Náš tip
Xiaomi predstavil fitness náramok Mi Band 3

Xiaomi Mi 8 využíva pre výkon procesor Qualcomm Snapdragon 845 a aj špecifikácie fotoaparátov sú totožné s minulým úspešným modelom značky v teste DxOMark Xiaomi Mi MIX 2S. Hlavný fotoaparát je duálny a využívajú sa dva 12 Mpx senzory. Jeden z fotoaparátov je širokouhlý (svetelnosť f/1.8) a druhý využíva teleobjektív (svetelnosť f/2.4). Fotografie zariadenia sú na vysokej úrovni a podľa hodnotenia DxOMark v nich dosiahol model Mi 8 skóre 105 bodov. Tým predčil aj Galaxy S9+ so 104 bodmi. Toto bodové ohodnotenie je udelené vďaka dlhodobo vyrovnanému výkonu pri všetkých svetelných podmienkach, rýchlemu a presnému automatickému zaostrovaniu, ako aj presvedčivému farebnému podaniu. Dobré výsledky sú podávané aj pri slabom osvetleníkedy Xiaomi Mi 8 prináša malú mieru šumu.

Horšie dopadla novinka v teste videa, kde Xiaomi Mi 8 trochu zaostáva. Potvrdzuje to aj skóre 88 bodov, ktoré je nie prekvapivo rovnaké ako v prípade modelu Mi MIX 2S. Nahrávania videa má ale aj svoje prednosti ako rýchle a presné zaostrovanie s dobrým sledovaním objektu, atraktívnymi farbami a širokým dynamickým rozsahom.

1.6.2018
Zdroj: GizmoChina

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+