MojAndroid

Spoločnosť Xiaomi má na svojich smartfónoch výborne optimalizovaný systém MIUI, ktorý poctivo aktualizuje po vydaní každej novej verzie systému Android. Najnovšia verzia MIUI 11 je preto postavená na systéme Android 10, ktorého stabilnú verziu uverejnil Google na začiatku septembra. Server GSMarena informuje, že v týchto dňoch začala aktualizácia na MIUI 11 pre minuloročnú vlajkovú loď Xiaomi Mi 8.

Súčasťou aktualizácie je aj októbrová bezpečnostná záplata

Aktualizácia má označenie MIUI 11 9.10.24 a jej veľkosť je zhruba 2,1 GB. Momentálne  je dostupná na čínskom trhu formou OTA. O medzinárodnej dostupnosti sa zatiaľ neobjavila zmienka, ale pravdepodobne bude čoskoro nasledovať. Okrem novej verzie systému Android 10 a rôznych iných vylepšení, prináša aj októbrovú bezpečnostnú záplatu systému.

Zoznam zmien, ktoré aktualizácia prináša

  • Nový Google Security Patch (2019/10) pre zvýšenie bezpečnosti systému
  • Opravené zobrazovanie času používania aplikácií v Nastaveniach
  • Nová funkcia, ktorá sa bude každý pondelok pýtať používateľa na spokojnosť (feedback) s úspešnou aktualizáciou systému
  • Dve vylepšenia, ktoré opravujú chyby v štatistikách spotreby energie
  • Optimalizované rozhranie pre verifikáciu súkromného hesla používateľa
  • Inteligentný šetrný režim pri aktívnych 5G sieťach počas uzamknutia smartfónu
  • Opravený problém s aplikáciami tretích strán na uzamknutie obrazovky, ktoré nemohli priamo spustiť fotoaparát

Náš tip
Xiaomi Mi Mix 3: Prichádza beta verzia Androidu 10 s MIUI 11

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
29.10.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+