MojAndroid

Minulý rok ovládol nižšiu strednú triedu, minimálne po fotografickej stránke, smartfón Xiaomi Mi5X. Tento rok sa o to pokúsi jeho priamy nástupca, model Mi6X, ktorý bude predstavený už o pár dní, konkrétne 25. apríla.

Náš tip
Stane sa čínske Xiaomi novým vlastníkom spoločnosti GoPro?

Čínsky výrobca tak už niekoľko dní dozadu započal reklamnú kampaň, ktorou sa snaží na svoj najnovší prírastok upozorniť. A veru, že sa mu to aj skutočne darí. Najnovšie totiž na sociálnej sieti Weibo sprístupnil päticu portrétových fotografií, ktoré boli vytvorené pomocou prednej kamery spomínaného smartfónu Xiaomi Mi6X. Na tomto kroku by zrejme nebolo nič zvláštne, keby tieto fotografie nedosahovali takej kvality ako dosahujú. Nechýba im ostrosť, verné podanie farieb a prekvapivo kvalitný bokeh efekt. Selfie snímač navyše, podľa dvoch zo sprístupnených fotografií, nezaskočí ani nedostatok svetla.

Očakáva sa, že Xiaomi Mi6X ponúkne na prednej strane snímač Sony IMX376 s 20 MPx rozlíšením a clonou f/2.2. Ak sa teda naplnia očakávania a predná kamera smartfónu Xiaomi Mi6X bude skutočne fotiť tak, ako je prezentované, pôjde celkom určite o jeden z najvhodnejších telefónov pre selfie maniakov. V žiadnom smere by však nemal zaostávať ani protiľahlý duálny snímač. Ten má kombinovať senzor Sony IMX486 s 12 MPx rozlíšením či clonou f/1.8 spolu s ďalším 20 MPx senzorom Sony IMX376, ktorý bude taktiež využívať clonu f/1.8. Tento hardvér sa bude taktiež starať o nahrávanie videa v 4K rozlíšení pri 30 snímkoch za sekundu.

Ako už bolo vyššie spomenuté, Xiaomi Mi6X bude oficiálne predstavený 25. apríla spolu s modelom Xiaomi MiA2. Ten bude po stránke hardvéru úplne rovnaký, pričom po stránke softvéru neponúkne nadstavbu MIUI, ale čistú verziu systému Android.

23.4.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+