MojAndroid

Spomínate si na vlajkové lode Xiaomi Mi 5 a Mi 5s Plus z roku 2016? Boli to na svoju dobu skvelé zariadenia za nízku cenu. Xiaomi Mi 5 ste mohli dokonca zohnať aj v keramickej verzii. Inak mala Mi 5 sklenenú zadnú stranu a Mi 5s Plus hliníkovú.

Odvtedy prešlo veľa času a dočkali sme sa ich nástupcov – Mi 6, Mi 8, Mi 9 a tento rok aj Mi 10. Stále sa však nájdu osoby, ktoré majú radi svoje staručké zariadenie a pre nich máme dobrú správu. Aj oni majú nádej na najnovšie verzie Androidu, aj napriek tomu, že ich Xiaomi oficiálne zanechalo s Androidom 7.0 Nougat, resp. Androidom 8.0 Oreo. LineageOS 18.0 je tu, aby prinieslo Android 11 pre Xiaomi Mi 5.

Mi 5 a Mi 5s Plus Android 11 vďaka Lineage OS 18.0
Na Xiaomi Mi 5 dokážete dostať aj Android 11, ale bude to chcieť trocha snahy.

Nádej pre Xiaomi Mi 5 a Mi 5s Plus vďaka LineageOS 18.0

LineageOS 18.0 je tu, aby zachránil vaše staré zariadenia. Ak máte svoje Mi 5-ky niekde pohodené alebo odložené v krabici alebo ich stále používate je na čase ich znova oprášiť. Vďaka upravenej nadstavbe (ktorá však vyžaduje trochu zručnosti pre nainštalovanie) im môžete vdýchnuť nový život. Jedinou malou nevýhodou je, že LineageOS 18.0 je v podstate čistý Android bez nadstavby MIUI.

Avšak LineageOS 18.0 pre tieto zariadenia je zatiaľ len v beta verzii, takže očakávajte nejaké chyby a pády. Špeciálne pri Mi 5s Plus očakávajte ešte viac chýb a pádov, pretože tá je len v testovacej fáze, teda je vo vývoji kratšie ako beta verzia pre Mi 5, spomína GizmoChina.

LineageOS 18.0 je však dostupný pre viaceré zariadenia. Dostupnosť si overte na stránke projektu. Pred inštaláciou si však všetko dôkladne zálohujte.

Náš tip
Android Pie môžete mať vďaka LineageOS aj v päťročných smartfónoch
9.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+