MojAndroid

Xiaomi Mi 11, ktorý bol prvým predstaveným smartfónom s čipsetom Qualcomm Snapdragon 888, sa začne tento mesiac predávať v Európe. Na Slovensku pôjde do predaja 18. marca. Slovenskí záujemcovia si zatiaľ môžu pozrieť jeho test odolnosti, o ktorom informoval portál GSMarena.

Smartfón je možné poškriabať, ale naďalej je plnohodnotne funkčný

Test odolnosti Xiaomi Mi 11 urobil známy YouTuber JerryRigEverything. Jeho náradím prejde každá známejšia vlajková loď a výrobcovia mu ju pravidelne k testu ochotne poskytnú, pretože aj zlá reklama je reklama. Spoločnosť Xiaomi ale môže byť s výsledkom testu určite spokojná. Po rozbalení sa YouTuber presvedčil, že balenie globálnej verzie smartfónu skutočne obsahuje nabíjací adaptér s výkonom 55 W. Na čínskom trhu sa pritom smartfón už niekoľko týždňov predáva bez nabíjacieho adaptéru.

Telo smartfónu je tvorené dvoma typmi tvrdeného skla a kovovým rámčekom. Zadnú stranu chráni staršie tvrdené sklo Gorila Glass 5. Displej je naopak chránený jeho najnovšou generáciou Gorila Glass Victus. Tá by mala byť odolnejšia proti pádom za cenu menšej odolnosti proti poškriabaniu. Na displeji je ešte od výroby ochranná fólia, ktorú YouTuber pred testom samozrejme odstránil. Sklo nad displejom sa mu podarilo poškriabať náradím 6. stupňa Mohsovej stupnice a výrazne ryhy sa objavili pri 7. stupni.

Xiaomi Mi 11 test odolnosti
Zdroj: JerryRigEverything/YouTube

Takýto výsledok je obvyklý pre bežné smartfóny. Výraznejšie odoláva poškriabaniu až zafírové sklo a poškriabe ho obvyklé až nástroj s 8. alebo 9. stupňom Mohsovej stupnice. Snímač odtlačkov prstov v displeji ale fungoval ďalej aj napriek škrabancom. Zadná sklenená strana odolala jeho nástrojom o niečo lepšie a ešte lepšie dopadol fotoaparát. Farbu z kovových rámčekov sa podarilo zoškrabať celkom ľahko, čo vidieť hlavne na logu  reproduktora od spoločnosti Harman Kardon. Na jeho funkčnosť, tak ako na odozvu tlačidiel, to ale nemalo vplyv.

Xiaomi Mi 11 sa nepodarilo zlomiť

Nasledoval test displeja zapaľovačom. Po asi 20 sekundách začal displej v mieste plameňa výrazne blednúť. Odtiahnutí zapaľovača sa síce väčšina pixelov obnovila, ale mala časť ostala nenávratne poškodená. Treba ale pripomenúť, že väčšina AMOLED displejov dopadá v tomto teste podstatne horšie. YouTuber navyše ocenil kvalitu tohto 2K displeja s obnovovacou frekvenciou  120 Hz a odozvou na dotyk 480 Hz.

Xiaomi Mi 11 test odolnosti
Zdroj: JerryRigEverything/YouTube

Posledným testom bol test ohybnosti, keď sa YouTuber snaží prehýbaním smartfón zlomiť. Vo veľa prípadoch v tomto teste smartfónu praskne displej , alebo mu aspoň pukne bočný kovový rámček, čím zostane čiastočne prehnutý, V prípade Xiaomi Mi 11 sa ale nič z toho nestalo a smartfón je tak skutočne pevným zariadením. Nemalo by mu teda uškodiť ani to, keď si ho zabudnete v zadnej kapse a prisadnete.

Náš tip
TOP smartfóny s najlepším selfie fotoaparátom na trhu
13.2.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+