MojAndroid

Smartfón Xiaomi Mi 11 bol prvým smartfónom s čipsetom Qualcomm Snapdragon 888 na trhu. Jeho prednosťou je aj výborný fotoaparát, ktorý teraz podľa portálu GizmoChina prešiel testom expertov z DxOMark. Aký výsledok dosiahol?

Xiaomi Mi 11 DxOMark
Xiaomi Mi 11 DxOMark | Foto: GizmoChina.com

Fotoaparát Xiaomi Mi 11 sa vyrovnal fotoaparátu Google Pixel 5

Fotoaparát Xiaomi Mi 11 sa skladá z troch snímačov. Primárny 108-megapixelový poskytuje svetelnosť f/1.9, ohniskovú vzdialenosť 26 milimetrov a optickú stabilizáciu. Sekundujú mu 13-megapixelový ultra-širokouhlý a 5-megapixelový makro snímač. Obidva fotoaparáty majú svetelnosť f/2.4. Makro snímač má ohniskovú vzdialenosť 50 milimetrov, čo odpovedá 2x optickému zoomu.

Xiaomi Mi 11 DxOMark
Xiaomi Mi 11 DxOMark | Foto: GizmoChina.com

V teste DxOMark dosiahol vďaka týmto parametrov celkové skóre 120 bodov, ktoré získal aj fotoaparát smartfónu Google Pixel 5. Najvyššie skóre v teste DxOMark 147 bodov získala čerstvá novinka Xiaomi Mi 11 Ultra. Za fotografie má fotoaparát Mi 11 skóre 127 bodov. Za video je to 107 bodov. DxOMark už nejakú dobu hodnotí aj zoom fotoaparát. Ten v Xiaomi Mi 11 získal 59 bodov.

Celkové skóre mohlo byť vyššie, ak by výrobca použil teleobjektív namiesto makro snímača

DxOMark chváli vysoko detailné snímky primárneho snímača, ktorý dokonca získal vysoké skóre 111 bodov za textúry. Automatické zaostrovanie nie je až tak skvelé v porovnaní s niektorými inými vlajkovými loďami, pretože pri slabom osvetlení spomaľuje. Pri dostatočnom svetle je ale rýchle a presné.

Xiaomi Mi 11


Ultraširokouhlý snímač odvádza rovnako dobrú prácu, ale medzi jeho nevýhody patrí mäkkosť v rohoch a farebné okraje. Xiaomi  Mi 11 by mal pravdepodobne vyššie celkové skóre, keby mal teleobjektív, ktorý by mu pomohol získať vyššie skóre za zoomu. Spoločnosť Xiaomi sa rozhodlo namiesto toho použiť 5-megapixelový makro snímač.

Má síce ohniskovú vzdialenosť 50 milimetrov, ale pri zväčšovaní začne strácať detaily. Pri portrétoch si fotoaparát Xiaomi Mi 11 poradí s oddelením objektu od pozadia, ale výsledky môžu byť niekedy nekonzistentné. Pri portrétoch sa tiež často objavujú artefakty, ktoré zbavujú ilúziu malej hĺbky ostrosti.

Veľmi dobrý výsledok dosiahol fotoaparát Xiaomi Mi 11 pri natáčaní videí. Tie môžu mať až 8K rozlíšenie, ale používateľ ich pravdepodobne bude natáčať skôr pri 4K rozlíšení. Úrovne šumu sú údajne „pôsobivo nízke“ a pri nahrávaní v rozlíšení 4K je veľa detailov. Pri nahrávaní pri slabom osvetlení však bohužiaľ video trpí poklesom farebnej presnosti.

Náš tip
Samsung Galaxy Note 9 dostáva aprílovú bezpečnostnú záplatu
18.4.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+