MojAndroid

Fotoaparát je jednou z tých súčasti mobilného telefónu, ktoré nie je možné nejako zlepšiť. Aký je senzor od výroby, taký bude aj počas najbližších rokov vášho používania. Samozrejme, existujú softvérové alternatívy, ktoré dokážu výsledky zlepšiť, ako napríklad port Google Camera, no to je už o inom a málokto sa tým chce zaoberať. Výrobca taktiež dokáže dodať zopár príslušných systémových aktualizácií s vylepšeniami pre fotoaparáty. Preto nás nesmierne teší, že Xiaomi Mi 10T Pro 5G má skvelé snímače už od základu.

108 MP hrá v prípade Xiaomi Mi 10T Pro 5G poprednú úlohu

Hlavný, 108 MP fotoaparát s clonou f/1.69 je nám už dôverne známy. Aj napriek svojmu vysokému rozlíšeniu výsledky nie sú hodné priam vlajkovej lode, no vo svojej kategórii vysokej strednej triedy ide zrejme o ten najlepší snímač. Xiaomi Mi 10T Pro 5G je konkurencieschopné zariadenie a spája štyri pixely do jedného, takže sa dočkáme 27 MP fotografií. Pochváliť by sme chceli jeho extrémne detaily, ktoré sú fakt úctyhodné.

xiaomi mi 10t pro fotoaplikácia

Aj preto Xiaomi Mi 10T Pro nedisponuje žiadnym teleobjektívom – jednoducho ho tu netreba. Jasné, bolo by super, keby sa tu nejaký s viacnásobným optickým priblížením nachádzal, no fotoaparát až so 108 MP je jednoducho plne postačujúci na vytvorenie fotografií s digitálnym zoomom. Vďaka optickej stabilizácii, ktorou Mi 10T Pro 5G disponuje, sa dočkáte perfektné ostrých snímkov aj za použitia digitálneho priblíženia. 

Video telefón nahráva až v 8K, no uprednostnili by sme 4K pri 60 snímkoch za sekundu. Nahrávka tak bude vyzerať podľa nášho názoru ešte lepšie. Video je možné nahrávať aj za pomoci ultra širokouhlého snímača. Tento širokouhlý senzor má 13 MP a svetelnosť f/2.2. Ten nijako neprekvapí, no ani neurazí. 

Fotky majú pekné farby, no jeho kvalita sa k tomu primárnemu nepribližuje. Na to sme už však v prípade ultra širokouhlých senzorov zvyknutí a nemáme s tým problém. Využitie si nájde v hneď niekoľkých situáciách v otvorenom prostredí s krásnou panorámou. 5 MP makro snímač patrí do nadpriemeru svojej kategórie. 

Poteší prítomnosť rôznych rozšírených režimov fotografie

Pochváliť by sme teraz Xiaomi Mi 10T Pro 5G chceli za pridanie režimov fotografovania s dlhou uzávierkou. Môžete tak odfotografovať pohybujúce sa svetlo, ako napríklad autá na ceste, no našim obľúbeným režimom bol samozrejme ten na nočnú oblohu. 

Xiaomi Mi 10T Pro 5G nočná fotografia
Takúto peknú fotku dokázalo Mi 10T Pro 5G spraviť za použitia Pro režimu

Podľa typu zvoleného módu vám smartfón vytvorí krásny pohľad na hviezdy, alebo v prípade potreby dokáže uzávierku predĺžiť do takej miery, že uvidíte na oblohe cesty, po ktorých sa v danom momente hviezdy po oblohe pohybovali. My sme sa ešte viac pohrali s Pro režimom a vďační sme aj za podporu fotografovania v režime RAW. S Xiaomi Mi 10T Pro 5G si užije azda každý amatérsky fotograf.

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Xiaomi.

13.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+