MojAndroid

Zariadenia Xiaomi Mi 10 a Xiaomi Mi 10 Pro dostávajú v Číne oficiálnu aktualizáciu na Android 11, informuje portál GSMArena. Nová aktualizácia vo verzii MIUI 12.2.2.0 RJBCNXM má veľkosť 3 GB a prichádza dva mesiace po tom, čo Xiaomi zverejnilo prvú beta verziu Androidu 11 pre Xiaomi Mi 10.

Android 11 pre Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro Čína

Táto aktualizácia je zatiaľ obmedzená na používateľov, ktorí používajú čínsku ROM. Zatiaľ sa nevie, kedy aktualizáciu dostanú zariadenia s globálnou ROM. Aktualizácia prichádza aj s bezpečnostnou záplatou z októbra 2020.

Android 11 a konkurencia

Stabilná verzia najnovšej verzie Androidu bola predstavená začiatkom septembra. Ako prví si ju mohli stiahnuť používatelia Pixel zariadení. Android 11 dostali všetky Pixely okrem toho pôvodného.

Medzi prvými dostávajú aktualizácie aj majitelia OnePlus smartfónov. Aktualizáciu na nadstavbu OxygenOS 11, ktorá je postavená na Androide 11 v októbri dostali zariadenia OnePlus 8 a Oneplus 8 Pro. Nedávno predstavený model OnePlus 8T prišiel na trh s predinštalovaným Androidom 11. Najstaršie zariadenie od spoločnosti OnePlus, ktoré dostane Android 11 bude Oneplus 6.

OnePlus 8 Pro fotoaparat

Zariadenia ostatných výrobcov si na aktualizáciu budú musieť trochu počkať. Kompletný zoznam výrobcov a smartfónov, ktoré v budúcnosti dostanú Android 11 nájdete v článku Android 11: Kedy dostane novú verziu operačného systému váš smartfón?.

MIUI 12

MIUI 12 s Androidom 11 bude dostupná len pre novšie smartfóny, no samotné MIUI 12 dostanú aj staršie zariadenia. V prvej a druhej vlne sa už niektoré zariadenia dočkali aktualizácie, no zatiaľ len na MIUI 12 s Androidom 10. Neskôr by sa aktualizácia mala dostať aj ku ostatným potvrdeným zariadeniam.

MIUI 12 so sebou prináša vylepšený dizajn, vrátane nových animácií, prerobenej aplikácie fotoaparátu alebo novej aplikácie Počasie. Zmenou prešiel aj Always On displej a rozhranie nastavení. Tešiť sa môžete aj na lepší multitasking, nové možnosti zabezpečenia a na nové funkcie v aplikácií Zdravie.

Náš tip
Motorola aktualizuje svoje smartfóny na Android 11 a Android 10. Ktoré a kedy?
10.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+