MojAndroid

Čínska spoločnosť Xiaomi pred rokmi správne odhadla potenciál technológie IoT (Internet vecí) a dnes tento trh pokrýva širokým portfóliom produktov. V eshopoch môžeme nájsť jej smart televízory, reproduktory, displeje alebo lampy, robotické vysávače alebo bezpečnostné smart kamery. Práve posledný menovaný typ produktu teraz podľa portálu GizmoChina rozšírila o model MIJIA Smart Camera Standard Edition s veľmi nízkou cenou.

MIJIA Smart Camera Standard Edition cena

Umelá inteligencia rozlíši človeka od zvieraťa

Nová smart kamera má klasický guľatý dizajn s magnetickým podstavcom pre pevné upevnenie na kovovú plochu. Biele plastové telo má vodoodolnosť certifikácie IP65, takže by mu nemalo vadiť ani umiestnenie pod holým nebom počas dažďa.

Samotný snímač kamery podporuje FHD rozlíšenie a pozorovací uhol sa oproti predošlej generácii zvýšil na 170 stupňov. Video výstup je navyše umelo presvetlený, aby používateľ jasnejšie videl zobrazenú scénu. Vďaka umelej inteligencii dokáže smart kamera rozlíšiť pohybujúcich sa ľudí od hmyzu, domácich zvierat alebo neživých objektov. Alarm tak spustí len u skutočného zlodeja alebo inej osoby.

 • Množstvo zaujímavých smart home zariadení nájdete aj na našom novom eshope. Nakúpte u nás  a vyhrajte jeden z desiatich smartfónov Samsung Galaxy A10.

Obraz z viacerých kamier súčasne alebo audio hovor

V noci sa kamera prepne na nočné infra snímanie. Na kamere sa táto zmena neprejaví žiadnym prisvietením, takže nebude rušiť ľudí pri spánku. Vďaka mobilnej aplikácii vidíte v smartfóne obraz vzdialene. Aplikácia navyše podporuje funkciu PIP, a to aj pre viac nainštalovaných kamier.

V malých oknách tak môžete mať súčasne zobrazený obraz z viacerých izieb. Cez kameru sa dá uskutočniť dokonca audio hovor s inou osobou. Nabíjanie kamery prebieha cez klasický USB kábel. Cena smart kamery MIJIA Smart Camera Standard Edition je 99 čínskych juanov. V prepočte je to zhruba 12 eur. V prípade, ak sa bude toto zariadenie predávať aj na Slovensku, cena bude s najväčšou pravdepodobnosťou vyššia.

Náš tip
Xiaomi Mi A2 Lite neodporúčame aktualizovať na Android 10. Môžete ho znefunkčniť
12.3.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Roman Kiš

  @mojandroid kde ste našli takú nízku cenu? V e-shopoch ide okolo 20EUR.

  • Miro

   V zdroji tohto článku

   • Roman Kiš

    Ani vo Vašom zdroji sa neuvádza, kde sa dá za takú cenu kúpiť :-P.

+