MojAndroid

Spoločnosť Xiaomi začína týždeň smutnou správou pre mnohých svojich fanúšikov. Po dlhom čase sa totiž rozhodla ukončiť program MIUI Beta, ktorý si našiel počas svojej existencie množstvo priaznivcov. Práve v rámci tohto programu boli distribuované včasné a pravidelné aktualizácie.

Veľa používateľov, málo spätnej väzby

Spoločnosť svoje rozhodnutie odôvodňuje tým, že program mál príliš veľa používateľov, ktorí ale prinášali iba minimum spätnej väzby. Práve kvôli tej podobné testovacie programy existujú – aby mohli vývojári odladiť detaily systému ešte pred tým, ako ho začnú distribuovať pre všetkých používateľov.

Na toto rozhodnutie sa od používateľov smartfónov Xiaomi zniesla vlna kritiky. Iste, na sieti Mi Community, kde bola informácia zverejnená, sa nájdu prevažne tí najväčší fanúšikovia a technologickí nadšenci, z ktorých mnohí používali práve MIUI Beta. Mnohí sa sťažujú, že spätnú väzbu aj poskytovali, no nikdy nebola vypočutá.

Máte MIUI Beta? Nie je isté, čo sa s vaším telefónom stane

Pre výrobcu však vývoj prakticky dvoch rozdielnych vetví toho istého systému niečo stojí a ak sa to firme nevyplácalo, je logické, že musí spraviť zmeny. Otázne však je, ako na to zareagujú používatelia. MIUI Beta bol systém, ktorý dostával pravidelné mesačné aktualizácie, nehovoriac o veľkých aktualizáciách na najnovšie verzie systému Android, ktoré sem prichádzali skutočne rýchlo po predstavení.

Zatiaľ nie je zrejmé, či sa nejaké zmení fungovanie stabilnej verzie systému a či sa náhodou nedočkáme pravidelných mesačných aktualizácií aj tu. Nie je úplne jasný ani osud súčasných používateľov MIUI Beta, a teda či budú musieť manuálne prejsť na stabilnú vetvu, alebo bude ďalší update pre nich automatický.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+