MojAndroid

Čínska spoločnosť Xiaomi má širokú škálu portfólia svojich produktov. Jej smartfóny sú dostatočne známe po celom svete. Rovnako tak jej populárny a lacný fitness náramok Xiaomi Mi Band. Mimo týchto produktov ponúka tablety, laptopy, smart hodinky, elektrické kolobežky a množstvo iných často aj neelektronických produktov. So svojimi smart reproduktormi je v predajnosti pred spoločnosťou Apple. Aj tie patria medzi tzv. produkty inteligentnej domácnosti (IoT). Práve v rámci nej teraz čínsky Xiaomi uzavrel spoluprácu so známym švédskym nábytkárskym výrobcom Ikea.

Spolupráca by mala priniesť prepojenie inteligentných svetiel TRÅDFRI spoločnosti IKEA s produktami radu Xiaomi IoT, ktorý čínsky výrobca predstavil ešte v roku 2014. V rámci tejto série Xiaomi predstavilo už skoro 2 tisíc produktov ako robotické vysávače, termostaty, reproduktory, osvetlenie, senzory dymu, kamery alebo rôzne príslušenstvo na varenie, ktorých sa dodnes predalo 132 milionov. Tieto produkty sa dajú ovládať cez aplikáciu Mi Home a zhruba 30 z nich aj cez hlasového asistenta Xiao AI. Vďaka spolupráci sa takýmto spôsobom bude dať ovládať aj osvetlenie IKEA.

2.12.2018
Zdroj: AndroidCommunity

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+