MojAndroid

Dnes už svetoznáma spoločnosť Xiaomi predstavila nový produkt, ktorý je prvým výsledkom nemalej investície 25 mil. dolárov do firmy iHealth Labs. Pod menom Xiaomi iHealth vystupuje dokovacia stanica na meranie tlaku, ktorá má pomôcť miliónom ľuďom s vysokým krvným tlakom. Cenová politika spoločnosti bola aj v tomto prípade zachovaná a novinka sa predáva len za 199 čínskych jüanov, čo je približne 25 eur. Príslušenstvo je určené zatiaľ len výhradne pre Čínu a nie je zrejmé, či bude dostupná aj v iných krajinách.

Dokovacia stanica je určená samozrejme pre komunikáciu príslušenstva so smartfónom, ktorý vďaka špeciálnej aplikácií poslúži ako meracie zariadenie. Aplikácia a dokovacia stanica  spoločne umožňujú používateľovi sledovať tepovú frekvenciu a krvný tlak pomocou štandardnej manžety pripojenej k stanici.

Názov príslušenstva evokuje ďalšiu snahu zo strany spoločnosti kopírovať Apple, za čo bola obvinená aj v minulosti. Hovorca Xiaomi však v tomto prípade uviedol, že názov produktu bol zvolený partnerom a nie samotnou spoločnosťou.

11-520x254

3-520x220

Zdroj: The Next Web

26.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+