MojAndroid

Xiaomi zrejme chystá niečo veľké a predstaví to počas konferencie Google I/O. Tá začína už dnes, no Hugo Barra, CEO čínskej spoločnosti, už niekoľko dní avizuje na sociálnej sieti Twitter, čo sa chystá. Zatiaľ toho veľa nevieme, keďže Barra tu zverejnil iba nejasné obrázky so znakmi a piktogramami, ktoré nehovoria nič konkrétne. S trochou dôvtipu ale môžeme vydedukovať, o čo asi ide.

Náš tip
Google I/O 2016: Čo môžeme očakávať?

Všetko nasvedčuje tomu, že chystaná novinka sa bude týkať Android TV, resp. nejakej hernej konzoly. Na obrázkoch sa totiž nachádzajú značky reprezentujúce tlačidlá na ovládači k hernej konzole. Prvý obrázok je plný týchto značiek, zatiaľ, čo posledný zdielaný obrázok symbolizuje logo IO. Logo je ale poskladané z prvkov, ktoré by pokojne mohli charakterizovať ovládač a set-top box.

Ťažko teda povedať na 100 %, čo sa tu ukrýva, no je veľmi pravdepodobné, že to bude mať niečo spoločné práve s platformou Android TV. Možno bude mať novinka niečo spoločné s pripravovanou platformou Android VR či novým zariadením s virtuálnou realitou. Dobrou správou je aspoň to, že odpovede na tieto otázky sa dozvieme už čoskoro.

Zdroj: Hugo Barra (Twitter) via Android Authority

18.5.2016

+