MojAndroid

O tom, že Xiaomi plánuje predstaviť nové bezdrôtové slúchadlá, sme už nejaký čas vedeli. Poznali sme aj dnešný dátum predstavenia. Poďme sa teraz pozrieť na to, čo ponúkajú nové Xiaomi FlipBuds Pro. Téme sa venovali GSMArena a Gizmochina.

Xiaomi FlipBuds Pro s aktívnym potlačením hluku

Slúchadlá prichádzajú v čiernom farebnom vyhotovení (ktoré bude jediné) s čiernou krabičkou. Nový model má namierené do prémiovejšieho segmentu, čo potvrdzuje prítomnosťou funkcie ANC (aktívne potlačenie hluku) a tiež dizajnom, ktorý sa jemne podobá na konkurenčné Apple AirPods Pro.

Xiaomi FlipBuds Pro
Foto: Gizmochina.com

Slúchadlá sú poriadne lesklé, výrobca tvrdí, že dostali tzv “mirror finish”. Takže by sa mali odrážať ako zrkadlo. Pravdepodobne sa môžeme tešiť aj na množstvo odtlačkov prstov. Vo vnútri sa nachádza nový čip Qualcomm QCC5151, ktorý je ultra úsporný a taktiež tu nájdeme 11 mm zvukové meniče.

Nechýba podpora technológie Bluetooth 5.2 a Xiaomi sa chváli aj veľmi nízkou latenciou, vďaka čomu by slúchadlá mohli byť vhodné aj na hranie hier. Najlepšie výsledky v tomto smere dosiahnete v kombinácii so smartfónom od Xiaomi. Napríklad Mi 11, Mi 10, Redmi K40, K30 či Redmi Note 9 Pro.

Každé slúchadlo je dotykové. Dlhým stlačením je možné prepínať medzi režimami ANC, krátke stlačenie pozastaví prehrávanú skladbu alebo zdvihne prichádzajúci hovor. Dvojité stlačenie slúži na preskočenie skladby alebo odmietnutie hovoru.

Nechýbajú dotykové tlačidlá a slušná výdrž

Zaujímavou funkciou je rýchle prepínanie medzi pripojeným smartfónom a notebookom. Taktiež je možné pripojiť dva páry slúchadiel len k jednému smartfónu. Výrobca tvrdí, že funkcia ANC dokáže odblokovať až 40 dB hluku pri maximálnom nastavení. K dispozícii sú 3 úrovne odhlučnenia.

Výdrž je 7 hodín prehrávania hudby bez ANC, 5 hodín s ANC. Celkovo aj s nabíjacou krabičkou získate 28 hodín prehrávanie hudby bez ANC, 22 so zapnutým ANC.

Xiaomi FlipBuds Pro
Foto: Gizmochina.com

Slúchadlá sa dostanú do predaja najskôr v domovskej Číne za odporúčanú cenu 799 yuanov, v prepočte približne 102 eur. V prípade oficiálnej distribúcie môžeme počítať s vyššou cenou, pretože sa k nej pripočíta minimálne DPH a clo.

Konkurencia

Trhu s bezdrôtovými slúchadlami sa darí a konkurencia je pomerne silná. Najviac dominuje Apple a tretia generácia slúchadiel Apple AirPods. Nasleduje Xiaomi so svojim napredávanejším modelom Redmi AirDots S. Zabudnúť nesmieme na Samsung a slúchadlá Samsung Galaxy Buds Pro.

Samsung Galaxy Buds Pro
Samsung Galaxy Buds Pro | Foto: Redakcia


Náš tip
Wi-Fi zraniteľnosť ohrozuje milióny zariadení. Pochádza ešte z roku 1997

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+