MojAndroid

Čínska spoločnosť Xiaomi je na trhu smartfónov len 7 rokov, ale za tú dobu sa jej podarilo stať sa jedným z najpredávanejších výrobcov. Začiatkom roka začala dokonca predávať smartfóny Redmi ako samostatnú značku a len nedávno uviedla na trh prvý smartfón so 108-megapixelovým fotoaparátom. Vďaka špičkovým parametrom, dobrej optimalizácii systému a nízkej cene smartfónov jej v poslednom štvrťroku patrilo 4. miesto v predajoch na európskom trhu. Práve na tento trh by sa chcela spoločnosť podľa serveru GizChina  budúci rok viac sústrediť.

Redmi Lu Weibing Weibo

Dobré produkty za dobrú cenu rozhýbu ľudí

Server sa opiera o vyjadrenie šéfa samostatnej značky Redmi Lu Weibinga. Ten to prezradil na sociálnej sieti Weibo, keď komentoval štatistiku predajov smartfónov na európskom trhu analytickej spoločnosti Canalyst. Lu upozorňuje na to, že Xiaomi patrilo v Q3 2019 10,5 % trhu, čo je nárast o 73 % oproti rovnakému obdobiu v roku 2018. Dobré produkty s dobrou cenou dokážu podľa neho rozhýbať aj ľudí s vyšším príjmom. S touto stratégiou chce spoločnosť zaútočiť na európsky trh aj budúci rok.

Canalyst Q3 2019

Preskočí Xiaomi na európskom trhu konkurenčných výrobcov?

Xiaomi má na európskom trhu pred sebou troch silných súperov. Prvé miesto, ktoré patrí juhokórejskej spoločnosti Samsung s podielom 35,7 %, pravdepodobne neohrozí. Ďalší konkurenti by už mohli byť schodnejší. Na druhom mieste je čínsky výrobca Huawei s 22,2 % podielom, ktorého novým smartfónom chýba kvôli kauze Huawei vs USA certifikácia Googlu. Kvôli absencii Google aplikácií sa na európskom trhu dokonca nepredáva jeho najnovšia vlajková loď Huawei Mate 30 Pro. V budúcom roku by to mohlo ovplyvniť postavenie Huawei v rebríčku. Amerického giganta Apple s podielom 18,6 % takéto problémy netrápia, ale napriek tomu zaznamenal medziročný pokles o 4 %. S blížiacou sa ekonomickou krízou a vysokou cenou jeho výrobkov by budúci rok mohol byť pokles ešte väčší.

Náš tip
Xiaomi má patent na smartfón s displejom na zadnej strane, ktorý dáva zmysel
27.11.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+