MojAndroid

Aj keď sa čínskemu Xiaomi nepodarilo predať toľko smartfónov koľko plánoval, v lokálnom merítku patrí stále na špicu. Podľa dát z Canalys and Strategy Analytics, je v Číne jednotkou a najväčším výrobcom smartfónov. V minulom roku sa však výrobcovi nepodarilo naplniť očakávania a predal “len” 72 miliónov smartfónov, čo je približne o 10 miliónov menej ako plánoval. Z toho 67,5 milióna zariadení bolo predaných práve na domácom čínskom trhu. V tesnom závese sa drží Huawei, ktorý v Číne dodal 62,2 milióna smartfónov. Apple sa dostal na tretiu priečku nasledovaný spoločnosťami Vivo a Oppo.

Nie všetko je však pre Xiaomi ružové. Aj keď si na domácom trhu zachoval prvenstvo, na krk mu dýcha Huawei, ktorý teraz v Číne patrí medzi najrýchlejšie rastúce spoločnosti. Medziročne zvýšil dodávky smartfónov z 41,3 na 62,2 milióna, čo predstavuje rast na úrovni až 51%. Xiaomi za rovnaké obdobie zvýšil predaj smartfónov len o 17%, pričom ho predbehli aj Vivo a Oppo. Čínsky trh s mobilnými telefónmi v minulom roku nerástol takým tempom ako by sa očakávalo. Medziročne išlo o najpomalší rast v histórii, a to na úrovni len 3,4%. V Číne sa veľmi nedarí ani Samsungu, ktorý v 4Q 2015 zaznamenal najnižší trhový podiel na úrovni 7,8%. Zdá sa teda, že čínsky trh začína byť preplnený a zákazníci sa začínajú sústrediť skôr na drahšie a vybavenejšie modely. Uvidíme, ako sa bude Xiaomi dariť po uvedení novej vlajkovej lode Mi5, ktorá má prísť už 24. februára.

Xiaomi_topped_China’s_smartphone_market_in_2015___AndroidAuthority

Zdroj: androidauthority

1.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+