MojAndroid

Spoločnosť Xiaomi včera predstavila viacero zaujímavých noviniek. Dočkali sme sa nielen nového skladacieho smartfónu či hodiniek, pozornosť upútal nový humanoidný robot s názvom Xiaomi CyberOne. Téme sa venoval portál Techcrunch.

Najskôr CyberDog, teraz CyberOne

Výrobca už s robotmi ako-také skúsenosti má. Nie je to tak dávno, čo predstavil “robotického psa” CyberDog. Toho sme mali dokonca možnosť vidieť aj naživo na MWC v Barcelone začiatkom tohto roka. Teraz je tu ďalší, nový robot, ktorý sa nesnaží byť psom, ale skôr človekom. Čo všetko ponúka?

Cyberdog
CyberDog naživo | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Určite nejde o pokus, ktorý by sa do čo najväčšej miery snažil napodobniť človeka. Na trhu sú firmy, ktoré to vedia podstatne lepšie. Xiaomi ale pomocou tohto robota ukazuje zaujímavé technológie, ktoré sú možné v roku 2022. CyberOne je vybavený modulom hĺbkového videnia vyvinutým priamo Xiaomi.

Xiaomi CyberOne je vybavený pokročilou umelou inteligenciou

Vďaka strojovému učeniu a umelej inteligencii dokáže vnímať 3D priestor, rozpoznávať ľudí, gestá či výrazy. Vďaka tomu prostredie nielen vidí, ale dokáže ho aj spracovávať. Je schopný rozpoznať 85 zvukov prostredia a 45 ľudských emócií. Ak zaznamená smútok, používateľa dokáže aj potešiť.

Xiaomi CyberOne robot
Xiaomi CyberOne | Zdroj: mi.com

Spoločnosť v podobnom type robotov vidí budúcnosť. Mohli by napríklad pomáhať pri ťažkej fyzickej práci alebo dokonca robiť jednotlivcom spoločnosť. U nás je to síce len ťažko predstaviteľné, ale nie nemožné. Faktom zostáva, že k týmto a podobným typom využitia stále zostáva poriadne dlhá cesta.

Xiaomi CyberOne robot
Xiaomi CyberOne | Zdroj: mi.com

Xiaomiui uvádza, že umelá inteligencia robota a všetky jeho pohybové schopnosti boli vyvinuté výlučne spoločnosťou Xiaomi Robotics Lab. Robot dokáže viesť jednoduchú konverzáciu, držať objekty v ruke (do hmotnosti 1,5 kg) či chodiť. Jeho končatiny dokážu krátkodobo vyvinúť krútiaci moment až 300 Nm, váži 52 kilogramov a je vysoký 177 cm. Mimiku prejavuje prostredníctvom LED displeja v oblasti tváre, maximálna rýchlosť pohybu je pomerne slušných 3,5 km/h.

Náš tip
Disney+ zvýši cenu predplatného, prídu aj reklamy

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+