MojAndroid

Spoločnosť Coolpad z ázijského Shenzhenu žaluje spoločnosť Xiaomi za “krádež patentov” týkajúcich sa používateľského rozhrania či dizajnu multi-SIM karty. Vyzerá to tak, že v Ázii sa rozmáha metóda “keď ich nemôžeš poraziť, zažaluj ich”.

Podľa záznamov zo súdneho procesu v provincii Jiangsu zariadenia spoločnosti Xiaomi kopírujú “displeje, interaktívne funkcie smartfónov a iné časti” zariadení spoločnosti Coolpad. Yulong Computer Telecommunication Scientific – ktorá je dcérskou spoločnosťou Coolpad – požaduje, aby Xiaomi okamžite prestali vyrábať a predávať nasledujúce zariadenia: Mi 6, Mi Max 2, Mi Note 3, Mi 5X, Redmi Note 4X a Mi Mix 2.

Jiang Chao, CEO spoločnosti Coolpad uviedol, že spoločnosť si bude presadzovať svoje práva na ochranu svojich patentov. Spoločnosť Xiaomi ku situácii zatiaľ nepodala žiadne vyjadrenie.

16.5.2018
Zdroj: GSM Arena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+