MojAndroid

Čínsky výrobca Xiaomi už dlhšiu dobu nie je len malým startupom z rozvíjajúcej sa krajiny. V skutočnosti Xiaomi patrí medzi jedných z najpredávanejších výrobcov, ale ich zariadenia boli oficiálne dostupné len v Číne a okolitých ázijských štátoch. To brzdilo expanziu značky Xiaomi. V poslednej dobe sa ale špekuluje o oficiálnom vstupe na americký trh, ktorý takisto patrí k jedným z najväčších na svete. A zdá sa, že špekulácie boli pravdivé. Čínský výrobca oznámil oficiálnu účasť na CES konferencii v Las Vegas, ktorá sa bude konať už začiatkom januára. Xiaomi by malo odhaliť svoje prvé celosvetové zariadenie.

https://twitter.com/xiaomi/status/800971342308704256

Záujem o značku Xiaomi v poslednej dobe výrazne rastie aj vďaka rôzným inováciam, ktoré priniesli zariadenia ako Xiaomi Mi Mix alebo Xiaomi Mi Note 2. Preto považujeme tento krok za logický. Aj keď nič konkrétne nebolo potvrdené, pravdepodobne sa nedočkáme prvého smartfónu určeného pre celosvetový trh. Xiaomi nemôže alebo nechce riešiť problémy s regulačným úradom a prípadnými licenčnými platbami. Z tohto dôvodu tým očakávaným produktom bude asi príslušenstvo k mobilnému telefónu ako napríklad Daydream headset alebo inteligentné hodinky. O pár týždňov sa už všetko dozvieme. Čo podľa vás Xiaomi predstaví na CES v Las Vegas?

Náš tip
Xiaomi Mi Mix by mal prísť aj vo verzii s menším displejom

Zdroj: Android Central

23.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+