MojAndroid

Hoci patrí firma Xiaomi medzi najrýchlejšie sa rozvíjajúce mobilné spoločnosti, jej CEO vidí do budúcnosti ešte niekoľko oblastí, kde by sa mohli zlepšiť. Aj vďaka tomu, že sa Xiaomi venuje podpore nielen high-end modelov, ale aj smartfónov nižších tried, bol Lei Jun, Xiaomi CEO, označený za novodobého Steva Jobsa. Toto označenie mu však vôbec nie je po chuti a dokonca tak nechce byť nikde ani menovaný. Ku bývalému šéfovi Applu totižto chová špeciálny vzťah a podľa jeho vlastných slov je Apple iPhone “…ešte stále najlepším smartfónom na svete a Xiaomi sa ešte stále má čo učiť”.

Lei-Jun-xiaomi

Úspech spoločnosti Xiaomi tkvie najmä v biznis pláne, ktorý zakladá na predaji smartfónov vyrobených vo vlastných továrňach. Rozhodne zaujímavou je firma aj z pohľadu cenovej politiky, čo si všimli aj domáci Číňania. Tí zabezpečili, že sa Xiaomi v domácej krajine stalo 5-tou najpredávanejšou značkou smartfónov. Okrem tohto úspechu však naši východní priatelia oslavujú aj ďalší míľnik – a to konkrétne ohodnotenie spoločnosti až na 11 miliárd dolárov. Do budúcnosti však toto číslo určite narastie, nakoľko vedenie Xiaomi už teraz pomýšľa nad ďalšími zaujímavými mobilnými zariadeniami. Tie by mali sledovať mobilné trendy, ktoré v súčastnosti znamenajú zamerania sa na rýchly mobilný internet a pravidelnú výmenu smartfónov za nové. My rozhodne tejto čínskej spoločnosti držíme pri ďalších krokoch palce a veríme, že sa jej zariadenia čoskoro dostanú (oficiálne) aj na náš trh. Však kto by nechcel smartfón s 5-palcovým Full HD displejom, procesorom Snapdragon 800, 2 GB RAM, 13 Mpix fotoaparátom a 3050 mAh batériou len za cenu okolo 350€?!

Zdroj: PhoneArena

5.12.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+