MojAndroid

Na predstavenie noviniek od Xiaomi, s názvami CC9 a CC9e zrejme nebudeme čakať dlho. Riaditeľ čínskej značky, Lei Jun, nedávno priznal zopár vlastností týchto modelov. Zariadenia ponesú veľké batérie v pomerne tenkej konštrukcii. Zaujímavé budú i čítačky odtlačkov prstov integrované v displeji.

Prečo práve “CC9”?

Lei Jun prezradil, že táto skratka stojí pre “Colorful & Creative”. Navyše, rad bude vyvinutý tímom Chic & Cool 90. Členovia tohto tímu sú narodení v 90-tých rokoch a pracujú pre Xiaomi vo vývojárskom sektore. Zariadenia budú niesť originálny dizajn, ktorý sa vyznačuje ľahkosťou. K odhaleným špecifikáciám patrí kapacita batérie a umiestnenie skenera odtlačkov. Akumulátor s kapacitou 4 030 mAh určite poslúži na jedno nabitie vcelku dlhú dobu. Skener odtlačkov potom poteší modernou integráciou pod displej.

Smartfóny z programu Android One?

Vyskytli sa aj špekulácie o tom, že mimo Číny sa aspoň jeden z týchto modelov bude volať “Mi A3”. Keď už sa má modelový rad vyznačovať ľahkosťou, smartfóny by mohli disponovať čistým Androidom. Mimo iného má však v prípade CC9 ísť o zariadenie strednej triedy. CCe opačne naznačuje variant “elite”, čo má byť lepšie vybavený model. Dostupné budú minimálne v dvoch pestrofarebných prevedeniach. Konkrétne sa hovorí o farbách “White Lovers” a “Dark Blue Planet”.

Náš tip
Xiaomi Mi CC9 príde s 32-megapixelovým selfie fotoaparátom
2.7.2019
Zdroj: Gizmo China

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+