MojAndroid

Správa organizácie IoT Security Foundation ukázala, že čínsky výrobca Xiaomi patrí k spoločnostiam s najlepšou bezpečnostnou politikou. Týmto titulom sa tento rok môže pochváliť aj ďalších 20 medzinárodných spoločností.

IoT Security Foundation na “zelený” zoznam umiestnila spoločnosti, ktoré nie len že zodpovedne pristupujú k bezpečnosti používateľov, ale aj spĺňajú dodatočné bezpečnostné kritéria organizácie. Na tomto zozname sa okrem Xiaomi ocitli aj iní technologickí giganti, ako Google, LG, Microsoft alebo Motorola. Naopak na “oranžovom” zozname s horšou politikou zas nájdeme známe mená ako Apple, Huawei, OPPO, Samsung, Fitbit a mnohé ďalšie.

Xiaomi Mi 11i
Xiaomi Mi 11i | Zdroj: Miroslav Mudroň

Xiaomi sa o bezpečnosť svojich produktov bude aktívne starať aj naďalej

Xiaomi poznáme ako jedného z najväčších výrobcov smartfónov na svete, no v súčasnosti má na starosti aj ďalších 374,5 milióna aktívnych inteligentných zariadení. Svoje povinnosti v oblasti bezpečnosti si spoločnosť plní už niekoľko rokov, napríklad od roku 2019 je transparentná o tom, ako dodržuje zásady bezpečnosti vo všetkých fázach životného cyklu produktu. Do budúcna sa zaviazala aj naďalej zvyšovať bezpečnostnú ochranu svojich produktov.

Náš tip
Recenzia Xiaomi Mi 11i: Keď jedno písmeno znamená veľa | Video

18.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+