MojAndroid

Ni je žiadnym tajomstvom, že čínska značka Xiaomi sa od svojho vzniku inšpiruje spoločnosť Apple. Podľa portálu XDA-developers prebralo ďalšiu myšlienku od tohto amerického giganta a upozorňuje používateľa na neoriginálnu batériu v smartfóne. Navyše údajne plánuje spomaliť jeho rýchle nabíjanie.

Novinka bola objavená v aplikácii Mi Security

Americká spoločnosť Apple v prípade výmeny batérie v necertifikovanom servisnom stredisku neumožňuje iPhonom sledovať zdravie batérie a upozorňuje používateľa na neoriginálnu batériu viacerými otravnými notifikáciami. Často je za tento krok kritizovaná s argumentom, že sa len snaží zo zákazníkov dostať viac peňazí kvôli drahším výmenám batérií v certifikovaných servisoch.

Čínsky Xiaomi ide v tomto ešte ďalej. Zmeny objavili členovia komunity XDA v poslednej verzii aplikácie Mi Security. V prípade, že sa v smartfóne nachádza neoriginálna batéria, tak sa používateľovi objaví upozornenie, ktoré požaduje jej výmenu v autorizovanom servise. To všetko s upozornením, že používanie neoriginálnej batérie môže poškodiť zariadenie, čo by sa skutočne mohlo stať. Portál zverejnil aj snímky obrazovky s týmto upozornením.

Upozornenie sa zatiaľ zobrazuje len na čínskych modeloch

Podľa komunity XDA je toto upozornenie aktívne iba na smartfónoch značky Xiaomi určených pre čínsky trh. Konkrétne by malo ísť o smartfóny Xiaomi Mi 9, Mi 10 a Mi 10 Pro. Slovenskí zákazníci sa tak nových upozornení nemusia báť. Jedine v tom prípade, že si kúpili zariadenie z čínskeho internetového obchodu, ktorý distribuuje smartfóny aj do Európy.

Xiaomi Mi 10


Podľa zistení portálu by Xiaomi mohlo dokonca obmedziť rýchlosť nabíjania neoriginálnej batérie. Nie je však známe, ako veľmi by bolo nabíjanie obmedzené. Zatiaľ sa tieto všetky zmeny týkajú len čínskych zákazníkov. Portál však oslovil spoločnosť Xiaomi, či plánuje toto upozornenie zaviesť aj v zariadeniach na európskom trhu. Na odpoveď stále čaká.

Náš tip
Nové Google Mapy a YouTube Music nainštalujete len na nový Wear OS 3

 

 

29.8.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+