MojAndroid

Čínsky Xiaomi by už v roku 2015 mohol vyrobiť zariadenie, ktoré pôjde v šľapajách spoločnosti Samsung a jeho smartfónu Galaxy Note Edge s postranným displejom. Spoločnosť má totižto podľa dostupných informácií pripravovať zariadenie s názvom Arch, ktoré bude disponovať displejom po obidvoch stranách. Jeho funkcie by mali byť veľmi podobné s tými, ktoré nájdete už teraz na Note Edge, ktorý Samsung predstavil simultánne s vlajkovým modelom Galaxy Note 4. Mal by teda zobrazovať zmeškané udalosti, správy, informácie zo sveta naživo a iné.

Xiaomi Arch samozrejme s myšlienkou o displeji po obidvoch stranách zariadenia neprišiel prvý. Samsung má na takýto displej patent a šušká sa, že Samsung Galaxy S6 by mal prísť práve vo verzii s displejom po obidvoch stranách. Arch zatiaľ nie je ničím iným ako konceptom a zatiaľ ani nie je jasné, či ho čínska spoločnosť plánuje vyrábať. Na druhej strane veríme, že Samsung s niečim podobným tento rok skutočne príde, prípadne zdokonalí už súčasný model Galaxy Note Edgu.  Keby sa ale Arch stal skutočnosťou, je veľmi pravdepodobné, že Xiaomi by ho svojim zákazníkom ponúkol za veľmi priaznivú cenu, čo by sa Samsungu vôbec nemuselo páčiť.

Zdroj: phonearena

29.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+