MojAndroid

Najnovšia verzia operačného systému Android 15 je zatiaľ v beta testovaní, no výrobcovia sa už pripravujú na verejné vydanie a zosúladenie s vlastným používateľským rozhraním. Pre Xiaomi je to jeho HyperOS 2.0, ktoré postupne nahrádza pôvodné prostredie MIUI.

Mohlo by vás zaujímať:

Xiaomi HyperOS spája celý ekosystém

Nový systém HyperOS je podľa Xiaomi zameraný na prepojenie celého ekosystému produktov a intuitívnejšiu spoluprácu naprieč zariadeniami. Podľa webu GizChina výrobca síce neprezradil nové funkcie, ktoré prídu s druhou generáciou HyperOS, ale aspoň informoval, ktoré smartfóny a tablety budú v aktualizačnom pláne patriť medzi prvé.

HyperOS Xiaomi
HyperOS | Zdroj: AndroidAuthority.com

Beta testovanie už prebieha na modeloch Xiaomi 14, Xiaomi 13T Pro a Xiaomi Pad 6S Pro 12.4, čo umožňuje jeho majiteľom skúšať novinky skôr, než sa oficiálne dostanú na verejnosť po vydaní stabilnej verzie.

Na webovej stránke Xiaomi Security Center nájdeme informácie o plánovaných aktualizáciách, zabezpečení aj podpore pre jednotlivé modely. Nedávna aktualizácia centra zabezpečenia Xiaomi odhalila prvých 23 smartfónov a tabletov, ktoré majú dostať aktualizáciu na Android 15 a HyperOS 2.0.

Xiaomi 14
Xiaomi 14

Pre tieto zariadenia Xiaomi, Redmi a Poco sa pripravuje aktualizácia

  • Xiaomi:

Xiaomi 14, Xiaomi 14 Ultra, Xiaomi 13T, Xiaomi 13T Pro, Xiaomi 13 Lite, Xiaomi 12 Pro, Xiaomi 12, Xiaomi 12T Pro, Xiaomi 12T

  • Redmi:

Redmi Note 13 Pro+ 5G, Redmi Note 13 Pro 5G, Redmi Note 13 Pro, Redmi Note 13 5G, Redmi Note 13, Redmi 13C, Redmi Note 12, Redmi 12 5G, Redmi 12

  • Poco:

Poco F6 Pro, Poco F6, Poco X6 Pro, Poco X6, Poco M6 Pro 5G

Presný dátum distribúcie nového softvéru nie je zatiaľ známy, no zvyčajne štartuje na jeseň, v priebehu septembra a októbra, pričom prednosť dostanú nové a prémiové smartfóny. Staršie zariadenia zvyčajne nasledujú v priebehu ďalších mesiacov.

Náš tip
Samsung ukončuje podporu pre tri staršie smartfóny

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+