MojAndroid

Bolo len otázkou času, kedy čínska spoločnosť Xiaomi predstaví svoju verziu hlasového asistenta po vzore Siri od Apple. Xiaomi tento týždeň zverejnilo video, v ktorom prezentuje vlastného hlasového asistenta. Video demonštruje hlasového asistenta Xiao AI, ktorý je vyvinutý špeciálne pre telefóny Xiaomi a zariadenia ako je Mi AI Speaker a Mi AI Speaker Mini. Na videu môžete vidieť, že Xiao je veľmi podobný asistentom Siri, Google Asistent a Bixby. Podľa videa je zrejmé, že momentálne je asistent lokalizovaný hlavne pre čínsky trh.

Náš tip
Xiaomi Mi Mix 2s oficiálne: Duálny fotoaparát, Snapdragon 845 a bezdrôtové nabíjanie!

Dokonalá kópia Siri

Dokáže prijímať príkazy ako vyhľadanie slovného spojenia, ovládanie hudby, nastavenia budenia, otázky na počasie alebo dopravnú situáciu, prípadne sa s ním dá ovládať domáca elektronika a čínska sociálna služba WeChat. Xiao AI je podľa hovorcu Xiaomi nainštalovaný už na novom Mi MIX 2S a aktuálne môže byť použitý aj na iných zariadeniach Xiaomi s najnovšou aktualizáciou čínskej verzie MIUI.

Dostupný zatiaľ len v Číne

Hlasového asistenta Xiao AI zatiaľ nenájdete mimo Číny a nedostal sa dokonca ani do Indie a iné trhy, kde má Xiaomi silné zastúpenie. Spoločnosť Xiaomi nedávno oznámila partnerstvo so spoločnosťou Microsoft. Spolupráca je zameraná na inteligentný reproduktor Mi AI Speaker. Očividne spolupráca nezahŕňa mobilné zariadenia, keďže sa v nich aktuálne objavil asistent z vlastnej dielne Xiaomi. Mimo Číny sa dá samozrejme využívať v zariadeniach Xiaomi aj klasický Google Assistent, ktorý v Číne nie je dostupný. Nový asistent Xiao AI bude mať čoskoro rozšírenie pre dohovorenie sa aj v angličtine a hindčine.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+