MojAndroid

Xiaomi v reakcii na Apple a jeho pochybného prísľubu znížiť uhlíkovú stopu vynechaním slúchadiel a nabíjačky z balenia, reaguje lepším spôsobom. Xiaomi prisľúbilo znížiť podiel plastov v balení o 60 % bez toho, aby odstránili nabíjačku z balenia. Vieme, ktorý smartfón príde na trh prvý s nižším podielom plastov v balení.

Firma má na mysli zníženie množstva plastov v krabici, nie odobratím príslušenstva, spomína GSMArena. Je teda samozrejmé, že v krabici stále nájdeme ochranný kryt a nabíjačku, ako to bolo zaužívané.

Xiaomi chce pri tomto smartfóne znížiť podiel plastov až o 60 %
Xiaomi Mi 10T Lite a jeho balenie

Xiaomi zníži podiel plastov o 60 %, prvým smartfónom s týmto balením bude Mi 10T Lite

Ak si túto správu prečítate správne aj s hlbším kontextom, pochopíte, že toto je jemná narážka na Apple. Ten totiž len nedávno odstránil z balení všetkých svojich predávaných modelov (nie len nových iPhonov 12) nabíjačku a slúchadlá EarPods. Ako dôvod svojho konania citoval zníženie dopadu na životné prostredie. Otázne je, koľko plastov alebo aké plasty chce Xiaomi odstrániť z balenia? Keďže krabica je z väčšej časti z papiera.

Xiaomi Mi 10T Lite je jedným z prvých mobilov, ktoré dostali nový Snapdragon 750G. U nás sa začne predávať od 30. októbra (Alza). Ak ho náhodou dostaneme do redakcie na recenziu, tak vám budeme referovať o prípadnom šetrení plastov v balení. Cena tohto modelu začne na 298,90 € pre 6/64 GB verziu a 328,90 € pre 6/128 GB verziu.

Zopakuje sa história?

Spomínate si na rok 2016, kedy vyšiel iPhone 7, ktorý odobral 3,5 mm jack? Všetci výrobcovia si z Applu robili srandu z toho, že odstránil z jednu z najpoužívanejších súčastí mobilov. O pár rokov dopredu už prakticky žiadna vlajková loď nemá 3,5 mm jack.

Pravdepodobne sa situácia už nezopakuje. Kým 20 W nabíjačky pre iPhone sú bežne dostupné, vo svete Androidu, kde má každý výrobca svoj vlastný štandard pre rýchle nabíjanie a rôzne výkony nabíjačiek, to tak bežné nie je. Hlavne pre Xiaomi, ktoré ponúka 100 W káblové nabíjanie, napríklad pri Xiaomi Mi 10 Ultra to až také jednoduché nebude. Je to mimochodom jeden z hlavných predajných ťahákov smartfónov Xiaomi.

Náš tip
Vianoce 2020 v Orange: Výstavba 5G siete, obľúbené dvojičky a viac dát k paušálom
22.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+