MojAndroid

Spoločnosť Xiaomi slávi každý rok aspoň jeden nový úspech a ten najnovší sa týka predaja 5G smartfónov v strednej a východnej Európe. Podľa španielskeho portálu XiaomiAddictos jej na tomto trhu patrí prvé miesto za posledný štvrtok.

Xiaomi patrí viac ako tretina trhu 5G smartfónov v strednej a východnej Európe

Predajné čísla tretieho štvrťroka pre strednú a východnú Európu nedávno zverejnila analytická spoločnosť Strategy Analytics. Xiaomi v jej štatistike vedie s veľkým náskokom a patrí mu až 41.8% podiel na trhu. To je až o 16 % viac než má spoločnosť Apple na druhom mieste. Na treťom mieste je juhokórejský Samsung, ktorý bol ešte pred rokom na prvom mieste a teraz zaznamenal percentuálny prepad z 34,3 % na 11,5 %.

Predaje 5G smartfónov Q3 2021 | Foto: Xiaomiadictos.com

Darilo sa aj mladým čínskym značkám Realme a OnePlus. Prvému menovanému patrí štvrté miesto s podielom 7,2 %.  OnePlus síce zaznamenal medziročný pokles z 4,3 % na 2,5 %, čo mu však stále stačí na pekné piate miesto. Zvyšné nemenované značky si rozdelili zostávajúci 11 % podiel na trhu,

Xiaomi by mal dominovať aj naďalej

Treba pripomenúť, že štatistika nereflektuje predaj všetkých smartfónov, ale len modelov s podporou 5G sietí. Situácia na celom trhu smartfónu tak môže vyzerať inak. Xiaomi sa v posledných mesiacoch podarilo zúročiť ústup Huawei z trhu kvôli americkým sankciám a ponúknuť 5G modely aj v nižších cenových kategóriách.

Xiaomi Mi 11 Lite 5G

{{shop_name}} od {{product_price}}

Analytici mu predpovedajú veľmi dobré čísla a prvé miesto aj v nasledujúcom období. Hlavným dôvodom, že dokáže ponúknuť dobrý pomer hardvéru a ceny, ktorá je často nižšia aj o viac ako 100 eur než tomu je v prípade konkurenčných modelov Samsungu. Spoločnosť Apple by mala zase aj naďalej dominovať na trhu prémiových 5G smartfónov.

Náš tip
Akcia: Tieto platené aplikácie si teraz môžete stiahnuť úplne zadarmo
7.10.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+