MojAndroid

Po uvedení záložných batérií s kapacitou 5200 a 10400 mAh Xiaomi predstavuje ďalšiu, ktorej kapacita bude ešte vyššia ako kedykoľvek predtým. Novinka čínskeho výrobcu má totižto dosiahnuť veľkosť 16-tisíc mAh, čo je viac než ponúka väčšina externých batérií na trhu.

Takáto batéria by mala bez problémov postačovať na 5 nabítí  smartfónu s batériou o kapacite 2800 mAh. Povedzme, že idete niekam na dovolenku do hôr, kde sa mimo elektrickej zásuvky zdržíte minimálne niekoľko dní. S touto batériou by ste v prevádze mali bez väčších obmedzení vydržať takmer celý týždeň.

xiaomi_powerbank1-204x420

Nový PowerBank od Xiaomi bude dostupný od 11. novembra, pričom zaujme nielen svojou kapacitou, ale aj cenou, ktorá sa má pohybovať na úrovni do 21 dolárov, čo je v prepočte asi 17 eur. Prvé kusy sa dokonca majú dať zohnať ešte lacnejšie, a to za rovných 13 eur, čo je pri takto veľkej batérii doslova smiešna suma.

Zdroj: androidcommunity

3.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+