MojAndroid

Spoločnosť Xiaomi pripravuje minimálne 14 nových smartfónov, ktorých názvy, kódové označenia a čipsety teraz zverejnil portál XiaomiAdictos.

Tri modely so Snapdragonom 898

Pripravované smartfóny sa podarilo odhaliť v kóde nadstavby MIUI komunite portálu XIAOMIUI. Najvybavenejším modelom by mal byť Xiaomi 12 Pro, čo prezrádza aj jeho kódové označenie ZEUS. Mal by využívať pripravovaný vlajkový čipset Qualcomm Snapdragon 898, ktorý bude predstavený už 30. novembra.

14 plánovaných smartfónov Xiaomi | Zdroj: XiaomiAdictos.com

Rovnaký čipset využije aj jeho základná verzia Xiaomi 12 s kódovým označením CUPID, ktorú výrobca predstaví ešte pred PRO modelom na prelome decembra a januára. Snapdragon 898 by mal neskôr dostať aj model Redmi K50 Pro s kódovým označením INGRES.

Xiaomi pripravuje aj lacnejšie smartfóny

Séria Xiaomi 12 by mala ponúknuť aj lacnejšie modely so Snapdragonom 870+ a Snapdragonom 778. Druhý menovaný čipset využijú smartfóny Xiaomi 12 Lite a 12 Lite Zoom. Séria Redmi K50 potom ponúkne modely so Snapdragonom 870+ a novým čipsetom MediaTek Dimensity 2000, ktorý nedávno prekonal v benchmarku AnTuTu hranicu milión bodov.

Xiaomi Mi 11 rozlisenie
Xiaomi Mi 11 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

V kóde sa podarilo odhaliť aj päť ďalších pripravovaných smartfónov nižšej triedy. Redmi Note 11 JE má využívať Qualcomm Snapdragon 480+ a globálna verzia Redmi Note 11 neznámy čipset od MediaTeku. Čipsety od Qualcommu a MediaTeku budú nasadené aj v zvyšnej trojici smartfónov, ktorých názov sa však nepodarilo odhaliť.

Náš tip
Fitbit konečne prináša očakávané novinky pre svoje hodinky a náramok
16.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+