MojAndroid

Počas tohto roku sa môžeme tešiť na množstvo nových zaujímavých smartfónov. Fanúšikovia Androidu si určite prídu na svoje, keďže nás čaká hneď niekoľko modelov od rôznych výrobcov. Jednou z prvých predstavených vlajkových lodí tohto roka by mohol byť práve model Xiaomi 13S Ultra. Ten prichádza po obrovskom úspechu jeho predchodcu. Xiaomi 12S Ultra sa síce u nás nepredáva, v prípade nadchádzajúceho mobilu by to tak ale nemuselo byť. Informuje o tom portál Gizmochina.

Aké špecifikácie môžeme očakávať?

Čo sa týka fotoaparátu, môžeme očakávať spoluprácu s výrobcom Leica, rovnako ako pri celej sérii Xiaomi 13. Predpokladá sa, že taktiež bude obsahovať aj jednopalcový senzor. História predošlých Ultra modelov nám nahovára, že kvalita fotografií bude jedinečná. Na splnenie tohto očakávania by mali poslúžiť aj periskopové šošovky. Taktiež vieme, že všetky štyri zabudované fotoaparáty by mali mať až 50 MP.

Xiaomi 13 Pro
Xiaomi 13 Pro | Zdroj: GSMArena.com

O tom, čo sa skrýva vnútri tohto očakávaného mobilu, až tak veľa nevieme. Rovnako ako niektoré ostatné nadchádzajúce smartfóny, o ladné fungovanie by sa mohol postarať procesor Snapdragon 8 Gen 2. Predpokladá sa, že by mohol mať zabudovaný QHD+ displej. Ostatné špecifikácie ešte na verejnosť neunikli.

Xiaomi 13S Ultra možno uvidíme už vo februári

Séria Xiaomi 13 už pred mesiacom vyšla v Číne a čochvíľa by sa mala dostať na európsky trh. Pre ešte nepredstavenú Xiaomi 13S Ultra by sa tak malo stať na známom podujatí Mobile World Congress (MWC), ktoré bude prebiehať od 27. februára až do 2. marca v Barcelone. Na potvrdenie, či sa tak naozaj aj stane, si musíme ešte chvíľku počkať.

Náš tip
Samsung omylom prezradil dátum predstavenia série Galaxy S23

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+