MojAndroid

Web Phone Arena oznámil, ako bude vyzerať pripravovaná vlajková séria Xiaomi 13. Máme k dispozícií aj niekoľko zaujímavých informácií o lepšie vybavenom modeli Xiaomi 13 Pro. Poďme sa teda pozrieť na to, čo by mali budúce vlajkové lode značky Xiaomi ponúknuť a aký bude ich dizajn.

Xiaomi 13 a Xiaomi 13 Pro budú zrejme opäť skvelé vlajkové lode

Začnime displejmi. Štandardné Xiaomi 13 ponúkne 6,2-palcový displej, zatiaľ čo verzia s prívlastkom “Pro” ponúkne väčší, 6,65-palcový zobrazovač so zahnutými hranami. V obidvoch prípadoch bude vo vrchnej časti prítomný takzvaný “hole-punch” výrez pre predný “selfie” fotoaparát. Bezpečnostný prvok v podobe skenera odtlačkov prstov by mal byť umiestnený priamo pod obrazovkami.

Xiaomi 12

Rozmery klasického Xiaomi 13 sa zastavia na 152.8 x 71.5 x 8.3 milimetra. Xiaomi 13 Pro bude mať konštrukciu o rozmeroch 163.0 x 74.6 x 8.8 milimetra. V obidvoch prípadoch sa bude o výkon starať čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, ktorý nám doposiaľ nebol oficiálne ukázaný. Očakávame však veľmi vysoký výkon a nízku energetickú náročnosť.

Xiaomi 12T Pro

Primárne snímače by mali mať rozlíšenie 50,3 MP. Možno pôjde o senzor o 1-palcovej veľkosti. V prípade “Pro” edície bude k dispozícii aj 50 MP ultraširokouhlý snímač a 50 MP teleobjektív s viacnásobným optickým priblížením, ktoré aktuálne nie je bližšie špecifikované. Predný “selfie” snímač bude pravdepodobne mať 32 MP. Farebné podanie výsledných obrázkov vylepší spoločnosť Leica.

Kapacita batérie sa zastaví na hodnote 4800 mAh a rozhodne pozoruhodná je aj podpora pre 120 W extrémne rýchle nabíjanie. Pripravované novinky by mali byť k dispozícii v čiernej, bielej, ružovej a zelenej farbe. Operačným systémom sa stane Android 13, ktorý príde zrejme aj s grafickou nadstavbou MIUI 14.

Predstavenia by sme sa mohli dočkať ešte počas decembra tohto roka. Zatiaľ to vyzerá veľmi sľubne, no informácií momentálne až tak veľa nemáme. A čo vy, mali by ste záujem o kúpu novej vlajkovej série od čínskeho giganta Xiaomi?

Náš tip
Nový Pixel nikdy nebol lacnejší: Google má Black Friday

11.11.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+