MojAndroid

Vlajkové modely série Xiaomi 13 spoločne s najnovším príslušenstvom mal výrobca predstaviť už 1. decembra 2022, no nestalo sa tak. Dôvodom bolo úmrtie predchádzajúceho čínskeho prezidenta, kvôli ktorému odložili svoje predstavenia všetky technologické firmy. Výrobca však vtedy neoznámil, kedy budú novinky predstavené. S aktuálnymi informáciami teraz prišiel portál Android Police.

Vlajkové modely série Xiaomi 13 pre rok 2023 budú oficiálne predstavené už 11. decembra tohto roka.

Udeje sa tak o 14:30 stredoeurópskeho času. Pripomíname, že pôjde o predstavenie čínskych variantov týchto modelov, tie európske budú už tradične predstavené neskôr, začiatkom budúceho roka. Dátum ich predstavenia pre Európu ešte nepoznáme.

Vlajkový Xiaomi 13 a ďalšie novinky. Xiaomi chystá veľké predstavenie už 1. decembra

28.11.2022

Ako už býva zvykom, niektoré čínske spoločnosti predstavujú svoje najnovšie vlajkové lode ešte koncom roka. Ide samozrejme o varianty určené pre domáci trh, tie európske prichádzajú o niečo neskôr. Toto je aj prípad Xiaomi. Najnovšia séria vlajkových lodí by mala byť predstavená už prvého decembra tohto roka, informoval portál Xiaomiui.

Xiaomi 13, Watch S2 a Buds 4

To ani zďaleka nie je všetko. Okrem série Xiaomi 13 (Xiaomi 13 pravdepodobne nebude) výrobca predstaví aj ďalšie novinky. Nielen hardvérové, ale aj softvérové. Napríklad aj novú očakávanú nadstavbu MIUI 14.

recenzia Xiaomi 12T
Xiaomi 12T | Zdroj: Jakub Marcin

Okrem nových smartfónov bude predstavené aj príslušenstvo. Konkrétne by sme mali uvidieť nové smart hodinky Xiaomi Watch S2 alebo aj bezdrôtové slúchadlá Xiaomi Buds 4. Vyzerá to na veľký deň pre Xiaomi, keďže spoznáme zariadenia, ktoré budú v budúcom roku pre výrobcu patriť medzi najdôležitejšie.

Až tri vlajkové produkty

Xiaomi 14 príde s nedávno predstaveným vlajkovým čipsetom Qualcommm Snapdragon 8 Gen 2, ktorý ponúkne skvelý výkon. Séria opäť dostane výborné fotoaparáty, variant Pro by mal mať dokonca hlavný snímač s veľkosťou 1″. Xiaomi sa určite pochváli aj spoluprácou so spoločnosťou Leica, ktorú oznámila v máji tohto roka. Predtým Leica spolupracovala s Huawei a výsledkom boli špičkové fotomobily. Očakávame, že v tomto prípade to bude veľmi podobné.

Xiaomi Watch S1
Xiaomi Watch S1 | Zdroj: Xiaomi

Slúchadlá Xiaomi Buds 4 budú taktiež tým najlepším od tohto čínskeho výrobcu. Vo výbave nebude chýbať aktívne potlačenie hluku alebo kvalitný zvukový prejav. Slúchadlá by sa na trh mali dostať v troch farebných variantoch – zelený, biely a čierny. Hodinky Xiaomi Watch S2 budú priamym nástupcom aktuálneho modelu Watch S1, teda pôjde o ďalší vlajkový produkt z dielne Xiaomi. Na celkové špecifikácie nových produktov si však musíme ešte pár dní počkať, no nebude to dlho.

Náš tip
Máte tieto Xiaomi a Redmi telefóny? Už nedostanú žiadnu aktualizáciu
9.12.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+