MojAndroid

Spoločnosť Xiaomi sa neustále snaží posunúť svoje produkty o level vyššie. Nie je tomu inak ani teraz. O pripravovanej 120 W nabíjačke už na zahraničných portáloch kolovali rôzne zvesti, no jej príchod nastal skôr, ako by niekto čakal.

Vývoj 120 W nabíjačky od Xiaomi úspešne ukončený

Certifikácia 120 W nabíjačky agentúrou 3C značí, že jej vývoj dosiahol úspešný koniec. Nabíjačka sa v zozname, ktorý pravdepodobne zbiera údaje o certifikovaných produktoch, nachádza len krátko a je z neho možné vyčítať niektoré parametre. Podľa informácií bude nabíjačka dostupná pod produktovým číslom MDY-12-ED.

xiaomi 120 w nabijacka

Kedy bude nabíjačka dostupná

O dostupnosti nabíjačky ešte žiaľ nič nevieme. Podľa informácií zverejnených na portáli gsmarena.com, by sa s touto nabíjačkou mohli dodávať napríklad smartfóny z radu Mi Mix, keďže väčšina vlajkových lodí spoločnosti Xiaomi už odhalená bola. Je ale dosť možné, že táto nabíjačka bude dodávaná ako štandardné príslušenstvo ku Xiaomi notebookom. Predpokladáme, že “spať” nebudú ani ostatní výrobcovia a skôr či neskôr prinesú nabíjačky s podobnými parametrami.

xiaomi nabijacka

Špecifikácie nabíjačky hovoria jasne. Ak by bola nabíjačka naozaj určená smartfónom, išlo by rozhodne o zatiaľ bezkonkurenčnú rýchlosť nabíjania. Ak by to tak naozaj bolo, smartfón podporujúci takto rýchle nabíjanie by sa umiestnil na prvom mieste v našej tabuľke rýchlosti nabíjania. Aktuálne jej dominuje smartfón Huawei Mate Xs. Za ním s rovnakou hodnotou Samsung Galaxy S20 Ultra a na treťom mieste sa nachádza Huawei P40 Pro.

Náš tip
Rýchle nabíjanie ničí batériu. Pri 40 W nabíjačke trikrát rýchlejšie

 

6.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+