MojAndroid

Xiaomi konečne predstavilo svoje vlajkové lode pre rok 2022 aj na Slovensku. Podujatie sa konalo vo Viedni, kde sme si mohli novinky vyskúšať. K nám sa dostala stredná z noviniek, model Xiaomi 12. Neváhali sme a ihneď sme urobili niekoľko záberov.

Xiaomi 12 na Slovensku

Xiaomi 12 prichádza na slovenský trh za cenu 799 eur vo variante s 8 GB RAM a 128 GB úložiskom. K dispozícii bude aj verzia s 256 GB úložiskom no jej cena zatiaľ nebola oznámená. Okrem vysokého výkonu a pekného displeja ponúka tento smartfón aj kvalitný fotoaparát.

Xiaomi 12
Zdroj: Miroslav Schwamberg

Slušné snímače, ale chýba teleobjektív

Ten zadný sa skladá z troch snímačov. Hlavný má rozlíšenie 50 megapixelov, svetelnosť f/1.88 a optickú stabilizáciu obrazu. K dispozícii je aj 13-megapixelový ultra-širokouhlý objektív so svetelnosťou f/2.4 a uhlom záberu 123 stupňov. Tretím a posledným je päťmegapixelový makro snímač s automatickým zaostrovaním. Bohužiaľ, teleobjektív v tomto prípade chýba, ten sa nachádza len vo variante s prívlastkom Pro.

Hlavný snímač 50 MP
f/1.88
nahrávanie 8K videa
nahrávanie 4K HDR10+ videa
Ultra Night Video
One-click AI cinema
Xiaomi ProFocus
Ultra Night Photo
Ultra-širokouhlý snímač 13 MP
123°
f/2.4
Makro 5 MP
automatické zaostrovanie

Prvé zábery zo Xiaomi 12

2.4.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+