MojAndroid

Xiaomi 11 Lite 5G NE je horúcim kandidátom na skvelý smartfón pod stromček. Za málo peňazí ponúka parametre, ktoré sú bežné pre podstatne drahšie smartfóny. Má vysoký výkon, 5G, rýchle nabíjanie, pekný displej, 64 MP fotoaparát a oveľa viac.

Vysoký výkon, nízka spotreba

Presne týmito slovami by sa dal definovať nový procesor vyššej strednej triedy, Qualcomm Snapdragon 778G. Okrem toho, že podporuje 5G siete, je poriadne výkonný, a zároveň aj maximálne úsporný. Vďačí za to modernému 6 nm výrobnému procesu.

V praxi to znamená, že Xiaomi 11 Lite 5G NE poskytne dostatok výkonu na akúkoľvek činnosť. Či už ide o bežnú prácu s telefónom, fotografovanie, pozeranie filmov, alebo aj hranie náročných hier. Všetko zvládne s prehľadom a bez sekania.

Xiaomi 11 Lite 5G NE
Hranie hier nerobí Xiaomi 11 Lite 5G NE žiadny problém | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Ide o 5G Dual SIM smartfón, do ktorého môžete vložiť dve fyzické SIM karty. Pokiaľ by vám z nejakého dôvodu nestačilo úložisko s kapacitou 128 GB, jeden z týchto slotov môžete využiť aj na vloženie pamäťovej karty microSD.

Za výdrž sa rozhodne nemusí hanbiť

Poteší aj veľmi dobrá výdrž, na ktorej sa podpísalo viacero faktorov. Prvým z nich je samozrejme batéria so slušnou kapacitou 4250 mAh. Vďaka úspornému procesoru, AMOLED displeju a výbornej optimalizácii operačného systému Android 11 s nadstavbou MIUI 12.5 sa môžete spoľahnúť na bezproblémovú výdrž. Nabíjačku určite nebudete musieť nosiť neustále so sebou.

Xiaomi 11 Lite 5G NE
Informácie o batérii | Zdroj: Miroslav Schwamberg

A keď ju predsalen potrebovať budete, na rad prichádza ďalšia skvelá vlastnosť. Priamo v balení sa nachádza nabíjačka s výkonom 33 W, pomocou ktorej sa Xiaomi 11 Lite 5G NE nabije z 0 na 100 % presne za hodinu.

30 minút nabíjania vám stačí na dobitie do 49 %, za 45 minút máte 73 % batérie. To znamená, že ak ste sa ráno zobudili a váš telefón je vybitý, počas prípravy do práce ho dokážete rýchlo nabiť na bezproblémové celodenné používanie.

Rýchlo a efektívne

V časoch, kedy sa trendom stali snímače odtlačkov prstov v displejoch, sa používatelia čoraz radšej vracajú k osvedčenejším metódam odomykania smartfónov. Fyzické snímače odtlačkov boli v porovnaní s tými v displejoch vždy rýchlejšie a presnejšie.

Preto návrat k tomuto spôsobu odomykania pri Xiaomi 11 Lite 5G NE chválime. Odomykanie je jednou z najčastejších činností, ktoré so smartfónmi každý deň robíme, a preto očakávame, že bude rýchle a bezproblémové.

Xiaomi 11 Lite 5G NE
Rýchly snímač odtlačkov prstov je umiestnený v zapínacom tlačidle | Zdroj: Miroslav Schwamberg

V tomto prípade je tomu presne tak. Snímač je umiestnený na boku zariadenia priamo v zamykacom tlačidle. Stačí jeho jemné pohladenie a smartfón je v okamihu odomknutý a pripravený na prácu. Žiadne neúspešné pokusy či zdĺhavé čakanie.

Náš tip
Xiaomi 11 Lite 5G NE je smartfón, ktorý si zamilujete. Má tenký dizajn, kvalitný fotoaparát a krásny displej

14.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+