MojAndroid

Google nás síce na svojej konferencii I/O 2017 navnadil na novú technológiu, ktorú nazval Google Lens, ale neoznámil nám jej dátum vydania. To ale nie je problém, keďže jedna šikovná hlava z XDA vytvorila alternatívu, ktorá funguje podobne ako Google Lens. Novi

Aby ste boli v obraze, Google Lens spája umelú inteligenciu s fotoaparátom. S takýmto mocným nástrojom dokáže vaše zariadenie nielen vidieť obraz, ale mu aj porozumieť. Jedným z príkladov, ktorý Google na konferencii demonštroval, je namierenie fotoaparátu na kvet, ktorý potom Google rozpozná.

Glass

Späť k alternatívnej aplikácií. Na komunitnej stránke XDA zdieľal užívateľ ace312 aplikáciu Glass. Táto aplikácia dokáže rozpoznať objekt na fotografii, ktorú zhotovíte cez aplikáciu alebo vyberiete z galérie.

Keďže aplikácia je stále v beta fáze testovania, nie vždy dostanete správnu odpoveď. Každopádne už teraz môžete na vlastné oči vidieť, čo dokážu zariadenia v budúcnosti.

Verzia: 1.0.3
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: XDA

11.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+