MojAndroid

Herný priemysel je momentálne na vzostupe a táto skutočnosť neobišla ani mobilné hranie. S novými hrami prichádzajú aj nové spôsoby ako ich hrať. Jednou z možností je externý ovládač. Ak ste vlastníkom hernej konzoly Xbox One, nemusíte míňať peniaze na nový ovládač, pretože ten z konzoly spolupracuje s OS Android prekvapivo dobre.

S predstavením novej generácie hernej konzoly, Xbox One S, prišli na rad aj nové verzie ovládačov s podporou funkciu Bluetooth vo verzii, ktorá je nevyhnutná k prepojeniu herného ovládača a smartfónu. Pre tých, ktorí si nie sú istí, či vlastnia kompatibilný ovládač, existuje jednoduchý trik. Ak sa pozriete na ovládač a jeho predná strana vrátane oblasti okolo Xbox tlačidla je súčasťou toho istého platového kusu, ovládač podporuje potrebnú Bluetooth funkciu. Na druhej strane, ak je tlačidlo súčasťou separátnej časti plastu, ktorá pokračuje k zadnej časti ovládača, táto funkcia mu chýba. Pre ilustráciu prikladáme obrázok. Vrchný ovládač nepodporuje Bluetooth, spodný áno.

Samozrejme, nie je všetko len o ovládači. Kompatibilný musí byť aj smartfón. Podľa skúseností používateľov sú najlepšími v tejto oblasti smartfóny od Samsungu, a to vďaka partnerstvu juhokórejského konglomerátu s Microsoftom. Podpora zariadení ostatných výrobcov je otázna, najlepšie bude, ak si ju sami overíte.

Ako spárovať ovládač s Android telefónom?

1. Zapnite Bluetooth a vojdite do jeho nastavení

2. Pomocou Xbox tlačidla zapnite ovládač

3. V ľavom hornom rohu ovládača sa nachádza tlačidlo synchronizácie. Stlačte a podržte ho, až kým nezačne ovládač blikať.

4. Po tomto úkone, by ste mali ovládač vidieť vo vyhľadaných zariadeniach v Bluetooth menu vášho smartfónu a môžete zariadenia spárovať.

Skúsenosti používateľov s Xbox ovládačom a jeho funkčnosťou pri jednotlivých hrách sa líšia. Niektorým z nich nefunguje vôbec, iným poslúži iba pri vybraných hrách. V každom prípade, ak sa pokúsite pri hraní použiť Xbox ovládač, dajte nám vedieť výsledok.

25.8.2018
Zdroj: androidcentral

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+