MojAndroid

Ak si dobre pamätáte, XBMC pre Android v beta verzii sa objavil už v priebehu tohto leta. Vtedy išlo vôbec o prvý build tohto multiplatformového multimediálneho centra pre tento operačný systém.  Teraz však vyšla nová verzia, označovaná ako Beta 2, ktorá oproti tej predchádzajúcej, prináša okrem opravy chýb aj mobilnú verziu pre všetky podporované Android zariadenia.

Vylepšená bola aj podpora pre herné ovládače a  vývojári popracovali tiež na opravách zvuku a ďalších chýb. Ak chcete novú beta verziu vyskúšať aj na svojom zariadení, presvedčte sa či je na zozname kompatibilných zariadení. Podporovaná by mala byť väčšina tabletov a smartfónov s Tegra 3, či Snapdragon S3, S4 procesorom. XBMC Beta 2 pre Android si môžete stiahnuť z tohto linku.

Niečo o XBMC:

XBMC je populárne open source multimediálne centrum, ktoré je zadarmo dostupné pre také operačné systémy, ako Windows, Linux a OS X. V súčasnosti prehrá XBMC všetky populárne formáty audia a videa, no problémy by mu nemalo robiť ani prehrávanie sieťových streamov, DVDčiek a dokonca súborov vo vnútri ZIP alebo RAR archívov. Funkcií tohto multimediálneho centra je veľmi veľa. Okrem prehrávania videa a hudby, spomenieme napríklad ešte podporu skinov, aplikácií, rôznych skriptov a 30 jazykov vrátane slovenčiny a češtiny.

4.12.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+