Hoci Android TV, nová platforma Google pre inteligentné televízory a set-top boxy, bude komerčne dostupná najskôr o pár mesiacov, vývojári už teraz skúšajú možnosti tohto systému. Jeden z nich, Keyan Mobli na sociálnej sieti Google+ zverejnil výsledky, ktoré sa mu podarilo dosiahnuť s portovaním populárneho prehrávača XBMC (resp. po novom už Kodi Media Center) na tento systém.
Podľa Mobliho nebolo prekompilovanie prehrávača, resp. mediálneho centra na Android TV príliš zložité a funguje „takmer bezchybne“. Použitie prehrávača demonštroval na prehraní epizódy seriálu Sherlock v 1080p rozlíšení. Pre záujemcov je k dispozícii aj APK súbor, ktorý je možné nainštalovať na ADT-1, teda vývojárske zariadenie s Android TV. Postup je pritom prakticky rovnaký, ako pri inštalácii APK na akékoľvek iné Android zariadenie. Postup a odkaz na APK súbor sa nachádza v príspevku Mobliho na Google+.
Pre všetkých fanúšikov XMBC alebo Kodi Media Center je to výborná správa, keďže spomínaný prehrávač nefungoval na Google TV príliš spoľahlivo a boli s ním viaceré problémy. Zdá sa však, že pre novú platformu Android TV by mohla byť stabilná verzia dostupná už krátko po jej oficiálnej dostupnosti pre zákazníkov.
Zdroj: androidauthority.com
mám taký pocit že Android TV bude taký prepadák ako Google TV…a možno sa mýlim a začne to byť populárnejšie ako Smart TV od Samsungu, Sony, Panasonicu či od Sony
Uz to ze je tam moznost XBMC co je najlepsi multimedialni prehrávač posuva Android TV daleko pred konkurenciu. Nema uz asi ani zmysel porovnavat Android apky s tou ubohou ponukov na Samsung TV. Sam mam Samsung Smart TV ale hned by som menil.
Ano aj ja mam samsung smart tv ale v porovnani s androidovou tv by to bola hlupa tv
Android TV je len systém a môžu ho do svojich TV dať Samsung, Sony, Panasonic alebo LG. Práveže by bolo veľmi fajn keby sa konečne trochu zjednotil OS smart TV, pretože to čo tam dávajú teraz, no nič moc a hlavne veľmi malý počet aplikácii. Aby nie, keď každý má svoj vlastný OS.