MojAndroid

Hoci Android TV, nová platforma Google pre inteligentné televízory a set-top boxy, bude komerčne dostupná najskôr o pár mesiacov, vývojári už teraz skúšajú možnosti tohto systému. Jeden z nich, Keyan Mobli na sociálnej sieti Google+ zverejnil výsledky, ktoré sa mu podarilo dosiahnuť s portovaním populárneho prehrávača XBMC (resp. po novom už Kodi Media Center) na tento systém.

Podľa Mobliho nebolo prekompilovanie prehrávača, resp. mediálneho centra na Android TV príliš zložité a funguje „takmer bezchybne“. Použitie prehrávača demonštroval na prehraní epizódy seriálu Sherlock v 1080p rozlíšení. Pre záujemcov je k dispozícii aj APK súbor, ktorý je možné nainštalovať na ADT-1, teda vývojárske zariadenie s Android TV. Postup je pritom prakticky rovnaký, ako pri inštalácii APK na akékoľvek iné Android zariadenie. Postup a odkaz na APK súbor sa nachádza v príspevku Mobliho na Google+.

XBMC-Android-TV

Pre všetkých fanúšikov XMBC alebo Kodi Media Center je to výborná správa, keďže spomínaný prehrávač nefungoval na Google TV príliš spoľahlivo a boli s ním viaceré problémy. Zdá sa však, že pre novú platformu Android TV by mohla byť stabilná verzia dostupná už krátko po jej oficiálnej dostupnosti pre zákazníkov.

Zdroj: androidauthority.com

11.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+