MojAndroid

Spoluzakladateľ spoločnosti Apple Computer, Steve Wozniak, používa svoj Apple iPhone ako primárne zariadenie preto, lebo má rád „krásne“ veci, no poznamenal, že „ …by som si prial, aby mal všetku funkčnosť ako má môj Android…“.

Wozniak sa domnieva, že iPhone je ešte stále najlepší smartfón vo všeobecnosti, no zároveň priznáva, že je niekoľko predností, ktoré má Android od Google lepšie a podarilo sa mu predbehnúť konkurenciu (hlasové príkazy alebo vstavaný navigačný systém). Je oveľa jednoduchšie použiť iPhone, na rozdiel od Androidu, ktorý bol označený ako platforma pre „maniakov“. „Ak ste však ochotní robiť prácu a chcete ju pochopiť, nerád to uznávam, je v mnohých ohľadoch lepší.“

Wozniak sa vyjadril aj na okraj Siri, ktorá pracovala, podľa neho, oveľa lepšie, keď to bola osamotená aplikácia, ešte pred tým, ako stala súčasťou iOS, keď ju Apple kúpil. “Kedysi som sa opýtal Siri: Povedz mi päť najväčších jazier v Kalifornii? A prišla odpoveď. Teraz mi neodpovie. Ponúkne vymenovanie reálnych hodnôt. Opýtal som sa: Aké sú prvočísla väčšie ako 87? A odpovedala. Teraz namiesto toho ponúkne odpovede s hodnotami budov alebo inú odpoveď, ako očakávam,“ sťažoval sa Wozniak.

Zdroj: thedailybeast.com , pocketnow.com

18.1.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+